Київ має намір отримати понад 4 мільярди гривень позик для підготовки до зимового періоду
Київрада має затвердити рішення щодо залучення позикових коштів для бюджету столиці. Мова йде про позику від "Ощадбанку" на 2,5 млрд грн та кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку на 50 млн євро для "Київтеплоенерго". Кошти планують спрямувати на забезпечення готовності до наступного опалювального сезону.
Про це на початку пленарного засідання 18 червня повідомив мер Києва Віталій Кличко.
За його словами, план підготовки було оновлено з урахуванням минулого опалювального сезону та консультацій із профільними міністерствами і міжнародними партнерами. Він передбачає заходи для зміцнення енергетичної стійкості міста.
Кличко також зазначив, що раніше Київ та уряд домовлялися про спільне фінансування та реалізацію у співвідношенні 50 на 50. Наразі більшість робіт із будівництва когенераційних установок та резервних систем місто змушене виконувати самостійно.
"Ми наполягаємо на виконанні урядом попередніх домовленостей. Бо має бути державницька позиція", — написав Кличко.
Окремо він повідомив, що в місті вже функціонують три дизельні генераторні установки загальною потужністю понад 15 МВт для об’єктів водопостачання. До кінця року планують створити ще близько 40 МВт резервних потужностей.
Також завершили будівництво когенераційних установок загальною потужністю 45 МВт, ще понад 100 МВт перебувають на різних стадіях реалізації. Загалом у 2026 році Київ розраховує отримати близько 200 МВт додаткової когенераційної потужності.
Читайте також:
- Рада директорів МАГАТЕ висловила осуд щодо атаки РФ за допомогою безпілотників на сховище ядерного палива неподалік Чорнобильської АЕС — Сибіга
- Кличко висловився проти відтермінування підвищення вартості проїзду в столиці
- Генеральний секретар НАТО побував у Лук’янівці, яка зазнала російського ракетного обстрілу: по району було випущено приблизно шість ракет.
