Ексзаступника секретаря РНБО підозрюють у привласненні незавершеної київської лікарні
Володимиру Сівковичу, колишньому заступнику секретаря РНБО за часів президентства Януковича, висунули підозру у справі про привласнення незавершеного комплексу Республіканської клінічної лікарні в Києві та земельної ділянки площею понад 21 гектар.
Про це інформували Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань.
Згідно з версією слідства, цю схему почали реалізовувати ще у 2006 році. Для цього було створено штучну заборгованість на мільйони гривень державного підприємства, яке виступало замовником будівництва медичного комплексу, відомого як “Опіковий центр”, на Троєщині.
Пізніше підконтрольна учасникам оборудки компанія уклала угоду на коригування проєкту та завершення будівництва медкомплексу на суму приблизно 30 млн грн, проте роботи не були виконані. Згодом ця структура стала основним кредитором підприємства під час процедури банкрутства.
У ДБР зазначають, що після фінансової кризи 2008 року реалізацію схеми було призупинено, проте пізніше право вимоги боргу передали іншому бізнесмену, який продовжив спроби отримати контроль над майновим комплексом.
За версією правоохоронців, у 2021 році незавершене будівництво лікарні та земельну ділянку було переоформлено на підконтрольні структури без проведення конкурсних процедур і за вартістю, що значно нижча за ринкову.
Загальну вартість майнового комплексу та земельної ділянки оцінюють у понад 300 млн грн. Наразі в суді перебуває справа щодо повернення об’єкта у власність держави.
Крім Сівковича, підозри отримали двоє бізнесменів, які перебувають за кордоном, а також юрист приватної компанії, яка, за даними слідства, брала участь у цій оборудці.
Сівковича та інших учасників підозрюють у шахрайстві, легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, а також у зловживанні службовим становищем. Санкції статей передбачають до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Джерело новини: suspilne.media
