У “Центренерго” розповіли, чи можна відновити Трипільську ТЕС та коли очікувати відключень світла

Стало відомо, що Трипільську теплоелектростанцію в місті Українка в Київській області можна відновити.

Однак через постійну загрозу атак Росії та за відсутності достатнього захисту системами ППО – це марна справа. Це в ефірі української служби “Голосу Америки” повідомив голова наглядової ради енергокомпанії “Центренерго” Андрій Гота.

За його словами, вчора частину балістичних надзвукових ракет, що летіти в напрямку станції, вдалося збити. Але через брак ракет для українських систем ППО, частина російських ракет все ж досягли цілі й знищили ТЕС.

– Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані й на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення, – сказав Гота.

Представник “Центроенерго” повідомив, що міжнародні партнери пообіцяли надати допомогу у відновленні, зокрема дати обладнання для станції. Проте головним питанням залишається ППО.

Щодо перебоїв зі світлом, то вони можуть початися ближче до літа. Зараз відключень споживачі не відчують. А найскладніший період буде взимку.

Нагадаємо, в ніч на 11 квітня росіяни вдарили по Трипільській ТЕС – найпотужнішій електростанція на Київщині й одній з найбільших в Україні. Вона була найбільшим постачальником електроенергії в Київську, Черкаську та Житомирську області. У результаті удару енергокомпанія втратила 100% генерації.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...