Карта бойових дій в Україні 5 грудня

Сьогодні, 5 грудня, в Україні розпочався 649-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Українські сили намагаються прорвати оборону окупантів, але ті також наступають, щоби забрати більше територій.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 5 грудня.

У ніч із 3 на 4 грудня російські війська завдали серії ракетних та безпілотних ударів по Україні.

Західні партнери України продовжують зусилля щодо надання Україні військової та економічної підтримки.

Російські війська 4 грудня вели наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна, в районі Бахмута, в районі Авдіївки, на захід і на південний захід від Донецька, у прикордонному районі Донецько-Запорізької області, а також на заході Запорізької області і просунулися на окремих ділянках.

Український Генштаб повідомив про безуспішні атаки російських військ у районі Богданівки, Івановського, Кліщівки та Андріївки. У Генштабі також підтвердили, що українські сили продовжують штурмові дії на південному фланзі Бахмута.

Український Генштаб повідомив про безуспішні наступальні операції Росії на схід від Новокалинового і Новобахмутівки (10 км на північний схід від Авдіївки), а також поблизу самої Авдіївки, Степового, Північного (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки).

Українські сили нещодавно контратакували біля Авдіївки та станом на 1 грудня повернули втрачені позиції. На кадрах із геоприв’язкою, опублікованих 4 грудня, видно, як українські війська атакують російські позиції у лісі на південь від Степового приблизно 1 грудня.

У Генштабі України заявили, що українські сили відбили російські атаки в районі Мар’їнки (на західній околиці Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька).

Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на північ від Вербового. Інший блогер заявив, що російські війська не просунулися вперед під час атак на захід від Роботина та біля Новопрокопівки та Вербового. Український генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили атаки російських військ на південь від Роботина та в районі Новопокровки (12 км на північний схід від Роботина).

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...