Київ частково знеструмлений – чи загрожують Україні літні вимкнення через спеку
У столиці 25 червня запровадили невідкладні вимкнення світла. В “Укренерго” інформують про можливе відновлення планових відключень через надмірну спеку.

У Києві 25 червня були впроваджені екстрені обмеження електропостачання. Водночас “Укренерго” попереджає, що через незвичну спеку в Україні можуть бути відновлені стабілізаційні відключення, які триватимуть до п’яти годин, інформує УНН, посилаючись на прес-службу компанії.
Додаткова інформація
На даний момент відомо, що спочатку лівий берег столиці залишився без електроенергії, а потім, за вказівкою національного оператора, відключення були застосовані й на правому. Причиною стало технічне порушення на одному з об’єктів енергетичної галузі.
Через технологічне порушення на одному з енергетичних об’єктів – у деяких районах Києва було введено аварійні відключення для всіх категорій користувачів
– заявили в “Укренерго”.
Водночас у КМВА запевнили, що триматимуть ситуацію під контролем і якнайшвидше усунуть усі несправності. Проте, конкретні терміни виконання робіт представниками влади не були оголошені.
Графіки вимкнень світла: причини їхнього можливого повернення та позиція “Укренерго”
Національний оператор підтвердив представникам ЗМІ УНН, що в столиці справді почалися термінові вимкнення електроенергії.
Графіки стабілізаційних відключень тимчасово не будуть чинними, оскільки енергосистемі терміново потрібна допомога. Ми повідомимо, коли ситуація покращиться і графік буде відновлено
– зазначили в компанії.
Стан енергосистеми станом на 25 червня
Станом на 25 червня вітчизняна енергетична система зазнала часткових пошкоджень внаслідок дій російських військових. Через це електропостачання відсутнє у низці сіл, селищ та міст Донецької, Харківської, Сумської, Херсонської та Запорізької областей.
Додатково, через суттєве зростання температури повітря, яке спостерігається в країні вже кілька днів, збільшилося споживання електроенергії. Станом на 09:30 цей показник був на 3,7% вищим, ніж у середу в той самий час.
Передісторія
Українська енергетична система залишається вразливою через наслідки ракетних ударів та атак дронів з боку Росії. Після масштабних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури, фахівці змушені проводити аварійні та планові ремонтні роботи, а також балансувати систему шляхом власної генерації, імпорту електроенергії та введення обмежень споживання у разі виникнення дефіциту.
В літній період основним викликом для енергосистеми є не опалення, а значне зростання використання пристроїв охолодження. Саме тому тривала спека може створювати додаткове навантаження на мережу, особливо в умовах проведення ремонтних робіт на електростанціях.
Нагадуємо
Українська енергосистема пройшла перший місяць літа 2026 року у відносно стабільному, проте все ще вразливому стані. Вона функціонувала в режимі балансування між власною генерацією, імпортом, проведенням ремонтів та ризиком нових нападів.
Джерело: unn.ua
