Україна Київ Харків Дніпро Львів Одеса Запоріжжя Миколаїв Чернігів Полтава Черкаси Херсон

Київ частково знеструмлений – чи загрожують Україні літні вимкнення через спеку

У столиці 25 червня запровадили невідкладні вимкнення світла. В “Укренерго” інформують про можливе відновлення планових відключень через надмірну спеку.

Київ частково залишився без світла - чи загрожують Україні літні відключення через спеку

У Києві 25 червня були впроваджені екстрені обмеження електропостачання. Водночас “Укренерго” попереджає, що через незвичну спеку в Україні можуть бути відновлені стабілізаційні відключення, які триватимуть до п’яти годин, інформує УНН, посилаючись на прес-службу компанії.

Додаткова інформація

На даний момент відомо, що спочатку лівий берег столиці залишився без електроенергії, а потім, за вказівкою національного оператора, відключення були застосовані й на правому. Причиною стало технічне порушення на одному з об’єктів енергетичної галузі.

Через технологічне порушення на одному з енергетичних об’єктів – у деяких районах Києва було введено аварійні відключення для всіх категорій користувачів

 – заявили в “Укренерго”.

Водночас у КМВА запевнили, що триматимуть ситуацію під контролем і якнайшвидше усунуть усі несправності. Проте, конкретні терміни виконання робіт представниками влади не були оголошені.

Графіки вимкнень світла: причини їхнього можливого повернення та позиція “Укренерго”

Національний оператор підтвердив представникам ЗМІ УНН, що в столиці справді почалися термінові вимкнення електроенергії.

Графіки стабілізаційних відключень тимчасово не будуть чинними, оскільки енергосистемі терміново потрібна допомога. Ми повідомимо, коли ситуація покращиться і графік буде відновлено

– зазначили в компанії.

Стан енергосистеми станом на 25 червня

Станом на 25 червня вітчизняна енергетична система зазнала часткових пошкоджень внаслідок дій російських військових. Через це електропостачання відсутнє у низці сіл, селищ та міст Донецької, Харківської, Сумської, Херсонської та Запорізької областей.

Додатково, через суттєве зростання температури повітря, яке спостерігається в країні вже кілька днів, збільшилося споживання електроенергії. Станом на 09:30 цей показник був на 3,7% вищим, ніж у середу в той самий час.

Передісторія

Українська енергетична система залишається вразливою через наслідки ракетних ударів та атак дронів з боку Росії. Після масштабних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури, фахівці змушені проводити аварійні та планові ремонтні роботи, а також балансувати систему шляхом власної генерації, імпорту електроенергії та введення обмежень споживання у разі виникнення дефіциту.

В літній період основним викликом для енергосистеми є не опалення, а значне зростання використання пристроїв охолодження. Саме тому тривала спека може створювати додаткове навантаження на мережу, особливо в умовах проведення ремонтних робіт на електростанціях.

Нагадуємо

Українська енергосистема пройшла перший місяць літа 2026 року у відносно стабільному, проте все ще вразливому стані. Вона функціонувала в режимі балансування між власною генерацією, імпортом, проведенням ремонтів та ризиком нових нападів.

Джерело: unn.ua

Поділитися новиною:TelegramViberFacebook
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *