Розкрадання 15 мільйонів гривень на ремонтних роботах у НМУ імені Богомольця: причетність посадовців та підрядників
Фото: Київська міська прокуратура
Під процесуальним керівництвом прокурорів викрито змову з метою незаконного привласнення бюджетних коштів під час здійснення відновлювальних робіт у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця. Передбачається, що троє осіб отримають повідомлення про підозру
Про це поінформувала Київська міська прокуратура, передає RegioNews.
Встановлено, що одна з осіб, щодо яких висуваються підозри, започаткувала механізм заволодіння грошима, виділеними на відновлення будівель медичного університету.

Вона забезпечувала формальне входження до тендерних процедур для проведення відновлювальних робіт підприємств, що перебували під її контролем, створюючи ілюзію змагання. Згодом з компанією-переможцем укладалася угода на виконання робіт, вартість та обсяги яких у документації були завищені.
Отримані з державного бюджету кошти надалі переказувалися на підконтрольні суб’єкти господарювання та переводилися в готівку. Таким чином, внаслідок ремонтних робіт фасаду та даху одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у 2021 році, підозрювані привласнили загалом понад 15 мільйонів гривень.
Про підозри у сприянні незаконному заволодінню бюджетними коштами повідомлено:
- особі, яка відповідала за створення та участь підконтрольних підприємств у тендерах університету.
- інженеру технічного нагляду, який контролював виконані роботи;
- колишньому керівнику відділу капітальних відновлень та будівництва Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Щодо осіб, які безпосередньо привласнили кошти університету, обвинувальні акти вже перебувають на стадії судового розгляду.
Нагадаємо, що у столиці за сприяння у заволодінні 2 мільйонами гривень постане перед судом інженер, який здійснював нагляд за відновленням будівлі медичного університету.
Дізнатися більше на: regionews.ua
