Україна Київ Харків Дніпро Львів Одеса Запоріжжя Миколаїв Чернігів Полтава Черкаси Херсон

Київ потребує фінансування для реалізації енергетичного плану та розраховує на державну допомогу — Віталій Кличко

Київ потребує фінансування для реалізації енергетичного плану та розраховує на державну допомогу — Віталій Кличко 2

У Києві розпочали втілення всеосяжного задуму енергостійкості на прийдешній опалювальний період. Дії, зокрема, передбачають відновлення системи централізованого обігріву, що зазнала ушкоджень під час російських атак на столицю.

Про це сьогодні, 6 травня, в розмові з Суспільним повідомив міський голова Віталій Кличко.

Згідно з його словами, план енергостійкості містить і резервну систему незалежного енергозабезпечення. Це котельні, котрі у випадку руйнувань центральної системи зможуть перейняти на себе функції центрального теплопостачання.

Кличко підкреслив, що реалізація заходів плану стійкості потребує значних сум. Зазначає, нині Київ шукає фінустанови, які б могли надати потрібні кредити. Також столиця покладає надії на допомогу держави. Адже, за словами Кличка, збудувати систему теплопостачання за пів року в одному з найбільших міст Європи — “завдання доволі масштабне”.

“Троєщину ми повністю беремо на себе. Частину беремо зону ТЕЦ-5. Залишається кілька локацій, де нам вкрай буде потрібна державна підтримка реалізовувати дублюючу систему обігріву. Сподіваємось на це. Самим за такий короткий відрізок часу, і враховуючи дефіцит фінансування, це дуже важко здійснити. Тому ще раз хотів би наголосити, тільки спільними стараннями”, — промовив міський голова.

Раніше в середу, 6 травня, міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба повідомив, що Київ до 10 травня повинен надати уряду законтрактовані рішення з чіткими термінами, графіком фінансування та відповідальними за втілення комплексного плану енергостійкості. Якщо цього не буде зроблено, “необхідно оцінити управлінські можливості керівництва столиці готуватися до викликів, маючи всі ресурси для цього”.

Натомість Кличко заявив, що центральна влада по суті усунулася від підтримки Києва у підготовці до опалювального сезону.

Що відомо про задум енергостійкості Києва

3 березня 2026 року президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО України, на котрому затвердили плани стійкості для всіх областей та обласних центрів, окрім Києва. Як сповістив Зеленський, столиці дали додатковий тиждень для оновлення та захисту плану підготовки до прийдешнього опалювального сезону.

Міський голова Віталій Кличко зі свого боку зауважив, що всеосяжний задум стійкості столиці, котрий представили на засіданні РНБО, потребує співучасті та допомоги держави. Пропозиції до задуму вчасно подали Мінрозвитку громад і територій, а до його розробки долучали експертів енергетичної сфери.

5 березня президент Зеленський заявив, що Київ досі не подав план стійкості на наступний опалювальний сезон для схвалення урядом. Останній строк — вівторок, 10 березня. А міський голова Віталій Кличко повідомив, що позачергове засідання Київради, на якому приймуть проєкт плану стійкості, проведуть 9 березня.

План енергостійкості депутати Київради прийняли з другої спроби — 10 березня на позачерговому засіданні. Він передбачає три складові фінансування. У першій — йдеться про заходи, пріоритетність котрих визначено як критичну, і їх можуть реалізувати вже наявним коштом міського бюджету до кінця 2026 року. Друга складова плану визначає більший перелік заходів, які місто може виконати після визначення джерел їх фінансування. Якщо буде перерозподіл коштів з міського бюджету, понад 13 мільярдів зможуть направити на втілення плану до кінця 2026 року. Третя складова — це перелік заходів Комплексного плану стійкості Києва, що можуть бути виконані містом лише за умови змін до законодавства України, а також залучення до їх виконання фінансових, технічних та інших ресурсів центральних органів виконавчої влади. Київ розраховує отримати від держави понад 37,7 мільярда гривень.

У плані передбачається захистити 57 об'єктів критичної інфраструктури. Також йдеться про встановлення понад 200 МВт додаткової генерації для заживлення об'єктів тепло- і водопостачання, водовідведення та інших до кінця року.

20 березня Київ представив комплексний план енергостійкості на засіданні Координаційного центру. Це останній регіон, чий план підготовки до зими затвердив РНБО, повідомила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв 25 березня заявив, що Київ розпочав підготовку до прийдешнього опалювального сезону та вже реалізує план заходів з енергостійкості, на котрий передбачили понад 10 млрд гривень. За його словами, серед пріоритетів — відновлення енергетичних об’єктів після російських обстрілів, розвиток когенерації та збільшення кількості резервних джерел живлення.

Поділитися новиною:TelegramViberFacebook
No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *