У київському парку “Муромець” демонтують нелегальну споруду близько 1000 кв. м, землю повернуть місту
Господарський суд м. Києва прийшов до рішення про те, що узаконення права власності на нежитлову комерційну споруду, площею у 905,7 квадратних метрів, було неправомірним. Отже, тепер компанія повинна здійснити демонтаж будівлі, а незаконно зайняту земельну площу передати назад територіальній громаді.
Про це 25 травня проінформували в Київській міській прокуратурі.
"Територію необхідно привести до належного для використання стану, здійснивши знесення нежитлової будівлі та всіх інших конструкцій", — зазначено в повідомленні.
Незаконна будівля у парку “Муромець”, яку суд зобов’язав знести. Київська міська прокуратура
В прокуратурі зауважують, що самовільну забудову звели на острові "Муромець" на території, що відноситься до категорії земель природоохоронного, водного фонду, а також зони ландшафту, що охороняється. Її ціна складає приблизно 4 млн гривень.
Функціональне призначення цієї землі — це забезпечення експлуатації та догляд за гідротехнічними, іншими водогосподарськими об’єктами та каналами.
Незаконна будівля у парку “Муромець”, яку суд зобов’язав знести. Київська міська прокуратура
"Прокурори в суді довели, що першочергово, використовуючи фальсифіковані документи, було зареєстровано право власності на будівлю за фізичною особою, а в подальшому — за компанією, якій цю будівлю передали до статутного фонду", — повідомили в пресцентрі відомства.
Незаконна будівля у парку “Муромець”, яку суд зобов’язав знести. Київська міська прокуратура
Окрім того, в прокуратурі наголошують, що споруда є тимчасовою, тому, відповідно до норм законодавства, не могла бути зареєстрована як об’єкт нерухомості.
