Чому кришаться зуби — неочевидні причини

Здоров'я зубів є важливою складовою загального благополуччя, але іноді воно може бути під загрозою через різноманітні фактори. Однією з найпоширеніших причин, які можуть призвести до руйнування зубів, є карієс — цей процес створює незворотний вплив на стан зубів та вимагає особливої уваги та професійного лікування, інформує Ukr.Media.

Карієс. Це одна з найпоширеніших причин, чому кришаться зуби. Карієс — це процес руйнування твердої тканини зуба, викликаний бактеріями на поверхні зубів (зубний наліт) та міжзубному просторі. Якщо карієс не лікується, він проникає вглиб зуба, через що він стає крихким і легко руйнується.

Пародонтит. Це запальне захворювання тканин, що оточують та підтримують зуби. Якщо пародонтит не лікується, він може спричинити втрату кісткової тканини, що може призвести до послаблення зубів та їхньої втрати.

Механічний вплив. З подібною дією можна зіткнутися через кілька обставин, наприклад, через нічний скрегіт зубами (бруксизм) або пережовування їжі на одній стороні, якщо на іншій стороні є відсутні зуби. Все це призводить до механічного зносу та кришення зубів. Основна причина полягає в перевантаженні зубів, яка може виникнути також через неправильно зроблені пломби або ортопедичні конструкції.

Неправильний прикус. Навіть за наявності повного комплекту зубів через неправильний прикус, тобто при неправильному положенні нижньої щелепи, коли відбувається м'язовий гіпертонус страждає скронево-нижньощелепний суглоб, починається поступове руйнування зубів. Зуби можуть кришитися, сколюватися, стиратися і таке інше. У такому разі пацієнту потрібне повноцінне лікування.

Композитні реставрації на зубах, особливо на депульпованих зубах. Через що невеликі тоненькі частини зуба, що залишилися, можуть сколюватися або кришитися. При великих обсягах карієсу на «живі» зуби стоматологи рекомендують робити керамічні вкладки. А на депульповані, тобто "мертві" зуби (зуби з віддаленим нервом) ставити коронки, щоб таким чином зміцнювати їх.

Деякі соматичні захворювання. При деяких захворюваннях, наприклад, шлунково-кишкового тракту, відбувається викид у порожнину рота зі шлунка кислоти, що може призводити в кінцевому підсумку також до поступового руйнування зубів. За наявності таких захворювань важливо звертати увагу на стан зубів та регулярно відвідувати стоматолога для виявлення та лікування можливих проблем.

Загалом, для збереження здоров'я зубів важливо дотримуватися рекомендацій стоматологів, підтримувати високий рівень гігієни та проходити профілактичні огляди, щоб вчасно виявляти та лікувати можливі проблеми та запобігати руйнуванню зубів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь