В п’ятницю, 1 вересня, школярі традиційно повернулися до навчання. Другий рік поспіль навчальний рік проходить в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну. І в перший день навчання невідомі повідомили про мінування усіх середніх шкіл Києва. На це все школярі і батьки відреагували не дуже активно, а трохи згодом до навчальних закладів направили вибухотехніків.
У Києві переважна більшість школярів навчатимуться на очній формі. Дистанційно уроки проходитимуть у кількох школах, де немає власного укриття або альтернативного поруч.
Як зазначив мер міста Віталій Кличко, навчатися офлайн цього року пішли 240 тисяч школярів – у 2,5 рази більше, ніж минулого року. “Також цьогоріч у школи Києва пішли майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років”, – написав міський голова у соцмережі.
Свято 1 вересня у київській школі
Більшість школярів прийшли до школи у вишиванках
Вчителі також надали перевагу традиційному одягу
Українська символіка в тренді
Свято першого вересня у столиці не обійшлося без неприємностей – поліція отримала інформацію щодо замінування усіх середніх шкіл міста. Рішення про евакуацію дітей та вчителів з приміщень приймається адміністрацією навчальних закладів та поліцією в кожному окремому випадку. Наразі працівники поліції перевірять школи власними силами, а підрозділи ДСНС будуть залучатися у разі необхідності.
Кореспонденти Інформатору повідомляють, що у школах центральних районів Києва евакуація наразі не проводиться. Батьки та школярі підтвердили, що нічого про це навіть не знають. Заклади освіти продовжують працювати у звичайному режимі.
Пізніше у відділі комунікацій поліції Києва повідомили, що до всіх шкіл направили вибухотехніків. За словами представника поліції, вибухотехніки та правоохоронці намагаються оперативно перевірити усі навчальні заклади столиці.
Поліція перевіряє повідомлення про мінування шкіл, але евакуацію не проводять
Навчальний рік в умовах війни
Цього року у школах Києва навчальний рік традиційно триватиме до 31 травня, але може бути продовжений до 28 червня. Передбачається два семестри. Перший триватиме з 1 вересня по 22 грудня 2023 року. Другий – з 8 січня по 31 травня 2024 року.
Що стосується канікул, то їх передбачено три періоди: восени з 23 до 29 жовтня, взимку з 23 грудня до 7 січня та навесні з 25 до 31 березня. Першокласники матимуть додаткові канікули – з 19 по 25 лютого 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Ілюзія безпеки: чи готові українські школи до навчального року в розпал війни
- Як діти-біженці за кордоном вчитимуться українською: в МОН розповіли деталі про нову освітню програму
- Навчання до червня, без телефонів та з експедиціями: які зміни запровадять у школах з 1 вересня