Цього місяця Музей Майдану пропонує два маршрути — як у будні, так і у вихідні дні. Охочих запрошують більше дізнатися про життя та побут наметового містечка на екскурсії «Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану», історичні аспекти ширше представлено на екскурсії «Місцями Революції Гідності. Хроніка подій».
Разом із гідом Музею Майдану Вікторією Бойко учасники пройдуть ключовими місцями протестів, їм розкажуть, ким були Герої Небесної Сотні. Кожна екскурсія триває близько двох годин.
«Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану»
5 та 19 вересня розкажуть як створювалися Медична служба Майдану, Самооборона, як функціонували Бібліотека Майдану та Відкритий університет, які ініціативи розташувалися у будівлі столичної мерії та як виникла ідея створити Мистецький Барбакан.
Ідучи маршрутом від КМДА до вулиці Михайла Грушевського, учасники дізнаються, як протестувальники облаштовували життя наметового містечка та захищалися на барикадах.
Початок екскурсії о 17:00.
Збір біля КМДА (вул. Хрещатик, 36).
Локації маршруту: Київська міська державна адміністрація — вулиця Хрещатик — майдан Незалежності — Будинок профспілок — Європейська площа — вулиця Михайла Грушевського та графіті «Ікони революції».
«Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»
16 та 30 вересня запрошують на екскурсію, присвячену хроніці Революції Гідності. Дізнаєтеся, як розгорталися події одного з найбільших протестів в історії незалежної України, чому події на Майдані сколихнули світ та де саме на вулицях Києва й досі зберігаються сліди протистояння майданівців та силовиків.
Початок екскурсії об 11:00.
Збір біля брами Михайлівського Золотоверхого собору.
Локації маршруту: Михайлівська площа — Михайлівський собор — майдан Незалежності — Будинок профспілок — вулиця Хрещатик — алея Героїв Небесної Сотні — Дзвін Гідності.
Відвідування екскурсій є безкоштовним, однак охочих просять зареєструватися.
Рекомендують мати з собою головний убір та пляшку з водою. Більше інформації щодо екскурсійних маршрутів: +38 096 2842 807 (Вікторія).
У програмі можливі зміни залежно від безпекової ситуації у Києві.
Найближчі укриття:
- станції метро «Хрещатик» та «Майдан Незалежності»;
- підземний перехід поблизу будинку на вулиці Хрещатик, 30;
- підземний перехід на майдані Незалежності;
- підземний перехід, що сполучає майдан Незалежності та вулиці Михайлівську й Костьольну.
Нагадаємо, у столиці влаштують аудіопрогулянки лівим берегом Києва. Упродовж літа учасники та учасниці курсу зі створення аудіопрогулянок досліджували лівий берег Києва, його простір і звуки, а також вчилися будувати розповідь і направляти слухача маршрутом. Результатом цієї роботи стали авторські аудіопрогулянки, що розповідають історії лівого берега. Участь безкоштовна.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua