5 секретів, які допоможуть зменшити тягу до солодкого

Потяг до солодкого може стати великою проблемою на шляху до втрати ваги і красивої фігури. Використовуйте наші поради, щоб впоратися із залежністю, інформує Ukr.Media.

Карамельні вафлі, пухкі пончик, ароматний шоколад — як можна від усього цього відмовитися? Кажуть, цукор вбиває, а ще він робить людей щасливими, надаючи блиску очам, повертаючи смак похмурим будням. Чи є способи подолати цю залежність, щоб чай здавався смачним і без печива, а шарудіння фантика залишали серце байдужим? До нашого з вами щастя, є! Більше не потрібно переживати про зайві сантиметри на талії, пропонуємо прості поради, які допоможуть зістрибнути з цукровою голки.

Їжте більше клітковини

Можна додати клітковину в склянці кефіру, перенести себе на сухофрукти замість цукерок або замінити звичну картоплю кашами і бобовими. Що це дасть? Клітковина, яка міститься в цих продуктах, уповільнює засвоєння вуглеводів, відмінно чистить кишечник, знижує апетит і сприяє швидкому схудненню. А далі відбувається диво: ви ситі, шкіра чиста, шлунок задоволений, кров без холестерину. Проте головне, пропаде бажання влаштовувати перекуси з булкою і глазурованими сирками, тому що цукру більше не хочеться.

Нормалізуйте рівень магнію

Проблема більшості ласунів в тому, що вони не можуть контролювати свої бажання, їх тягне до швидких вуглеводів, і вони навіть не намагаються зрозуміти причини. Наприклад, наш організм може відчувати голод не тому, що йому бракує калорій, а тому, що він не насичується потрібними вуглеводами та вітамінами. Під жагою солодкого може ховатися типова нестача магнію, що дає тілу енергію, відповідає за роботу понад 300 ферментів, регулює ріст м'язів, міцність кісток і виділення інсуліну. До речі, найчастіше дефіцит магнію відчувають жінки через особливості протікання місячного циклу. Заповнити недостачу можна, придбавши добавку в аптеці або додавши до свого раціону насіння, горіхи, шпинат і квасолю.

Пропийте вітаміни з хромом

Ця друга часта причина, чому ви не можете жити без цукерок — щитоподібна залоза не справляється з обсягом робіт через нестачу хрому. Дефіцит хрому провокує гормональний збій, перепади глюкози в крові, стрибки тиску і горезвісну тягу до вуглеводів. Змініть раціон, збагатіть його продуктами, в яких цього елементу в достатку — практично вся риба (тунець, сардина, скумбрія, короп, лосось, кета), яєчний жовток, яловича печінка. Або придбайте необхідний комплекс вітамінів, що містять хром. Він усуне нестачу в вашому тілі і знизить рівень холестерину.

Шукайте не глюкозу, але фруктозу

Те, що мозку потрібен цукор — не міф. Інша справа, що наше тіло отримує користь від складних вуглеводів, які повільно засвоюються і не наносять шкоди здоров'ю. Саме такий тип цукрів міститься у фруктах і меді. Тоді як солодкі батончики і капкейки провокують розвиток карієсу, діабету, засмічення судин і небезпечне ожиріння. Хороша новина — уникнути проблем зі здоров'ям можна не відмовляючи собі в солоденькому. Погана — доведеться вчитися отримувати кайф від природних солодощів (ягід і фруктів, сирних домашніх десертів, сухофруктів). Позитив такої дієти в тому, що вона натуральна, позбавлена хімії, збагачена антиоксидантами, біофлавоноїдами, пектинами, а також мікро- і макроелементами. Дині, кавуни, бананові сорбети, ягідні муси — гарна альтернатива шкідливим солодощам.

Пийте напої із пряними спеціями

Чи доводилося вам куштувати каву з корицею, ваніллю, кардамоном або мускатним горіхом? А як щодо імбирного чаю з медом або кунжутного насіння? Все це речі особливо доречні в осінньо-зимовий період, коли хочеться зігрітися і наповнити кімнати солодким тягучим ароматом. Крім того, вони відмінно вгамовують бажання з'їсти щось смачненьке, працюючи на благо: м'ята справляється з мігренню, кориця і ваніль уповільнюють старіння і борються з запаленнями, гвоздика і аніс — незамінні помічники під час проблем із кишечником і кров'ю, а імбир містить не тільки антиоксиданти, але і дубильні речовини.

Якщо навіть після цього бажання з'їсти заборонені солодощі не полишає вас, пропонуємо кілька бонусів, здатних приборкати примхливого ласуна всередині вас.

  • Не чекайте почуття голоду, їжте частіше

Тіло тягне на цукор, коли ми моримо його голодом, забуваємо повноцінно поснідати, на ходу заштовхуючи в організм бутерброди. Єдиний вихід отримати своє — це зажадати у вас щось швидке та легке, чим часто і виявляються прості вуглеводи (шоколадки, солодкі напої, крекери). Не створюйте собі проблему з нічого, продумайте меню заздалегідь і годуйте себе суворо за графіком, щоб не перетворюватися на залежного від цукру.

  • Не змінюйте свій раціон різко. Потяг до солодкого може тільки посилитися!

Начитавшись різної літератури, не поспішайте кардинально змінювати звички, які мали десятки років. Таким поспіхом ви спровокуєте стрес, який спричинить занепад сил і настрою, втрату орієнтирів, пригніченість і закономірний зрив. Ви 20 років їли тістечка на сніданок, чому раптом тілу любити смачний морквяний суп? Будьте послідовні: спочатку їжте на дві цукерки менше, потім здобне печиво замініть вівсяним або галетним, після перейдіть на темний шоколад і сухофрукти. Не ставте жорстких рамок, маневруйте і експериментуйте!

  • Звертайте увагу на склад

Навіть серед шкідливих солодощів є більш-менш допустимі, важливо навчитися їх помічати. Наприклад, кола без цукру в рази шкідливіше, ніж із цукром, тому що містить небезпечні цукрозамінники і в рази більше підсилювачів смаків. Морозиво теж не все шкідливе, як і йогурти різних компаній. Читайте етикетки, шукайте ГОСТи, мінімальну кількість хімії і незрозумілих інгредієнтів. Якщо вже і балувати себе, то балувати з розумом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь