У Києві успішно провели операцію з трансплантації кісткового мозку. Її здійснили у лікарні “Охматдит” 1-річному хлопчику на ім’я Дмитро. А донором став 26-річний чоловік зі Сполучених Штатів Америки.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України у Telegram. Відомо, що клітини змогли доставити з-за океану протягом 42 годин, що значно швидше за максимальний стандарт.
“Хоч Діму і його рятівника розділяли тисячі кілометрів, клітини змогли доставити за 42 години. Попри міжнародний максимальний стандарт у 72 години і надважку логістику до України в умовах війни”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що операцію зробили кілька днів тому. Маленький Дмитро бореться з синдромом Гурлера. Це спадкове захворювання, що виникає внаслідок дефіциту ферменту, що призводить до накопичення білково-вуглеводних комплексів та жирів у клітинах організму. Його симптоми прогресують швидко, що перешкоджає нормальному розвитку дитини. Зокрема, страждають рухливість, мовлення та здатність до навчання, а також соціальний та емоційний розвиток, присутні важкі фізичні вади.
Трансплантація кісткового мозку дітям в Україні
У липні цього року спеціалісти “Охматдиту” провели трансплантацію кісткового мозку дитині з остеопетрозом. Ця операція тоді була здійснена вперше в Україні. Вона минула успішно, а дівчинку досить швидко виписали з лікарні.
Недугу виявили випадково, коли дівчинка впала та зламала руку. Лікарі зробили рентген і запідозрили остеопетроз. Ця хвороба рідкісна і зустрічається у 1:100 000 новонароджених. Вона виникла через генетичні мутації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Скандал у лікарні Дніпра: діти після операцій опинились на межі життя та смерті – одного хлопчика врятувати не вдалось
- У Львові лікарі провели унікальну операцію 5-річному хлопчику з діркою у серці
- В Україні відкриють центр трансплантації. У рік зможуть проводити більше 100 операцій зі стовбуровими клітинами