У Києві активісти закликають Офіс генпрокурора зупинити руйнацію 130-річного будинку

У Києві активісти намагаються зберегти історичну будівлю, яка розташована по вулиці Рейтарська 37. Забудовник вже встиг привласнити собі всю ділянку. У процес закликають втрутитися Офіс генерального прокурора. 

У просторі “Цегла”, закликають небайдужих долучитися до збереження пам’ятки. Для цього потрібно підписати колективне звернення до Офісу генерального прокурора України. Станом на 18 вересня це зробила 21 людина. 

Будівля за адресою вулиця Рейтарська, 37 має 130-річну історію. На території садиби була розташована Київська повітова земська управа. Там жив і працював відомий український громадський діяч, письменник Микола Шаповал.

“Минулого тижня забудовник (згідно з відкритими джерелами столична компанія “НЕСТ”) почав самовільно розбирати історичну будівлю. А вже цього — встиг привласнити собі всю ділянку. І це попри те, що остання є пам’яткою археології національного значення — “Культурний шар “Міста Ярослава”, XI-XIII століття”, – йдеться у повідомленні.  

Забудовник самовільно почав розбирати історичну будівлю за адресою Рейтарська 37 та вже встиг привласнити собі всю ділянку

Забудовник самовільно почав розбирати історичну будівлю за адресою Рейтарська 37 та вже встиг привласнити собі всю ділянку

Активісти розповіли про кроки, які дозволять зберегти історичну будівлю. Йдеться про відкриття кримінального провадження за фактом незаконної приватизації пам’ятки археології, земельної ділянки та вжиття заходів Офісом генпрокурора щодо представництва інтересів держави в суді, шляхом звернення з позовом про визнання договору продажу (приватизації) земельної ділянки (вул. Рейтарська, 37) недійсним, повернення пам’ятки археології до державної власності.

Про знесення історичної будівлі та забудовника

Раніше ми писали, що забудовник за адресою Рейтарська 37 знищив міжповерхові перекриття правого крила будівлі. Також суттєво пошкоджені стіни другого поверху, розібрана тилова стіна будинку на рівні третього поверху. Компанію “НЕСТ” створили ще у 1997 році. Від імені Володимира Трофименко, засновника компанії “НЕСТ”, на офіційному сайті зазначається що девелопер “відзначений численними нагородами і преміями, а його житлові комплекси та офісні центри по праву стали окрасою столиці. У них гармонійно поєднуються архітектурні елементи старовинного Києва та найсучасніші технології, покликані щодня підтримувати комфорт на найвищому рівні”.

Як інформував сайт Нерухомі, чистий збиток компанії “Нерухомість столиці” (“НЕСТ”) за підсумками 2022 року зріс до 111 мільйонів гривень з 5,4 мільйона гривень. Про це стало відомо з повідомлення компанії в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Згідно з даними у фінзвітності, непокритий збиток компанії у 2022 році зріс до 311,6 мільйона гривень (на 55%). Сумарна дебіторська заборгованість зросла у 6,4 раза до 229,5 мільйона гривень. Поточні зобов’язання підприємства збільшилися вдвічі — до 569,7 мільйона гривень, тоді як довгострокові скоротилися до 35,2 мільйона гривень. Загалом активи будівельної компанії за минулий рік знизилися на 44% до 320,5 мільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Києві забудовник відновив будівництво ЖК впритул до Солом'янського парку, від Київради вимагають припинити роботи
  • Протести під КМДА: поліція затримала хлопця, який облив будівлю фарбою – що про нього відомо
  • Будівництво Подільського мосту. У Києві заступника директора КП відсторонили від посади
  • На вічну пам'ять герою: в Києві з'явився новий мурал на честь бійця-"азовця"

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь