Згідно з постановою Кабміну № 168 від 28 лютого 2022 року, сім’я загиблого на війні має право отримати від держави компенсацію у розмірі 15 мільйонів гривень.
Ця виплата є одноразовою. До того ж, сім’я також може отримати кошти, які виплачує військова частина, на поховання в розмірі, п’яти прожиткових мінімумів.
Хто може отримати допомогу
Грошові виплати від держави розподіляються і виплачуються рівними частинами на членів сім’ї загиблого. На грощі претендують:
- батьки;
- один з подружжя (якщо вони вдруге не вступили в шлюб);
- діти до 18 років;
- діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними 18-річчя;
- студенти, які навчаються на денній формі навчання, але не старші 23 років;
- утриманці.
Як отримати грошову допомогу
Щоб отримати виплату необхідно звернутися до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, незалежно від місця прописки, з такими документами:
- копія паспорта;
- ідентифікаційний код;
- документи які посвідчують родинні зв’язки (для подружжя це свідоцтво про шлюб, для дітей — це свідоцтво про народження, для батьків — це свідоцтво про народження загиблого).
Цьогоріч грошова допомога виплачуються поетапно: на першому етапі виплачується 1/5 суми, на другому етапі — решта щомісячно частками впродовж 40 місяців. Вона виплачується в порядку черговості. Звернутися за виплатою родина військового може впродовж трьох років після його загибелі.
Міноборони може відмовити у виплаті, якщо у загиблого не з’ясований статус військового. До таких відносяться і, зокрема, добровольці територіальних громад.
Нагадаємо, президент США Джо Байден повідомив президенту України Володимиру Зеленському, що США нададуть невелику кількість ракет дальнього радіусу ATACMS для допомоги у війні з Росією.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: