Англійська сіль: лікувальні властивості і застосування

Англійська сіль відома ще з 18 століття. Саме тоді її і «винайшли» методом випарювання з мінеральної солі, яка була видобута з джерела в Епсомі, розташованого на англійських землях. В честь чого мінерал і отримав свою назву. Він володіє лікувальними властивостями і часто застосовується в медицині і косметології. А ще кажуть, що він сприяє схудненню. Розбираймось, інформує Ukr.Media.

Англійська сіль має велику кількість додаткових назв. Багатьом вона відома як сульфат магнію, магнезія, гірка чи Епсомська сіль.

Зі звичною для нас спецією її об'єднує тільки зовнішній вигляд і легкий солонуватий присмак. А корисні якості визначені, в основному, двома головними складовими — сіркою і магнієм.

Магній — відомий помічник у боротьбі зі стресовими станами, він також важливий для правильної роботи кишечника і поліпшення стану кістково-м'язової системи. Особливу увагу кількості магнію приділяють під час вагітності, оскільки він є одним з головних «транспортувальників» генетичних даних. Тому вживання сульфату магнію в цей період цілком виправдано.

А сірка, що міститься практично у всіх внутрішніх органах, важлива для правильної роботи головного мозку, згортання крові і нормального стану шкіри, волосся і нігтів.

Ці елементи і визначають цілий список корисних властивостей:

  • Очищення від токсинів. Магнезія виводить шлаки, зайві жири, радіонукліди і навіть віруси.
  • Загальне оздоровлення. Допомагає усунути головний біль, поліпшити кровообіг, відтік лімфи і метаболізм.
  • Діє як спазмолітик. Завдяки цьому може застосовуватися в якості знеболюючого засобу при м'язових і ревматичних болях.
  • Знижує тиск. Введений внутрішньовенно розчин здатний знижувати артеріальний тиск.
  • Має седативний ефект. Допомагає зняти втому і напругу, відновитися після пережитих стресів, налагодити сон.
  • Бореться з целюлітом. І не тільки з ним, ще це мінеральне з'єднання сприяє позбавленню від зайвих кілограмів.
  • Має бактерицидну дію. Загоює невеликі пошкодження шкіри і допомагає швидше усунути синці.
  • Застосовувати магнезію можна внутрішньо і зовнішньо, але свого максимального впливу вона досягає, проникаючи в організм через шкіру. На відміну від звичайної солі, Епсомська не сушить шкіру, надає їй ніжності і шовковистості.

    Для ванн

    Ванни з магнезією — чудовий варіант, щоб очистити шкіру, усунути болі в м'язах і розслабитися після важкого трудового дня.

    Для цього у ванній, наповненій водою 36-38 градусів, розчинити 0,5 кг солі. До неї можна додати 2-3 ст. л. харчової соди. Перед прийняттям ванни потрібно випити склянку води. Тривалість процедури — 20 хвилин. Після закінчення часу рекомендовано сполоснутися під теплим душем. Посилити процес виведення шлаків і токсинів можна, приймаючи ванну і одночасно насолоджуючись чашкою трав'яного чаю. Балуючи себе подібною процедури двічі на тиждень, можна не тільки позбутися від шлаків, а й зменшити прояви целюліту.

    Але дозволений сульфат магнію не всім. Серед протипоказань значаться:

    • гіпотонія;
    • гострий перебіг хвороб травної системи;
    • ниркова недостатність;
    • проблеми з серцево-судинною системою;
    • жовчнокам'яна патологія;
    • варикоз.

    Тому перед тим, як приступити до прийому цієї мінеральної сполуки, краще проконсультуватися з лікарем. І не забувайте зберігати продукт далеко від тепла і вологи. Будьте здорові і красиві!

    Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

    Джерело: ukr.media

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь