Екологи разом з представниками Київської міської ради виграли судовий процес по справі щодо Галерного острова. Цю територію хотіли забудувати, проте тепер Господарський суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору з компанією-забудовником. Про це розповіли в Київському еколого-культурному центрі.
Зазначається, що згідно з рішенням суду 45 гектарів території буде захищено від забудови. Екологи підкреслили, що цю територію віддали під оренду ще в 2008 році. Відомо, що на Галерному острові планували збудувати житлові будинки та інші комерційні об’єкти.
Однак екоактивісти виступили за захист природного ландшафту на Галерному острові. Експерт. Хочуть створити там заказник місцевого значення. Саме тому, пояснюють екологи, вони вирішили розпочати ще один суд проти забудовників, щоб повністю позбавити права на оренду цієї території.
“Кілька тижнів тому КЕКЦ разом із Київрадою виграв Касаційний суд на захист заказника “Троєщинські луки” площею 381 га проти забудовників”, – повідомили екоактивісти.
Галерний острів
Слід зазначити, що про старт судового процесу стало відомо ще на початку вересня. Активісти зазначили, що Галерний острів є унікальним об’єктом в столиці, а забудовники намагалися його знищити. Тепер суд все ж підтримав сторону екоактивістів.
Крім того, повідомлялося, що кияни підтримали петицію на захист Галерного острову від забудови. Після розгляду міською владою на сторінці петиції з’явилося повідомлення про відповідне доручення:
“Відповідно до пункта 5.3 “Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій” від 10.06.2021, Київський міський голова 07.07.2023 року доручив заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О., заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Оленичу П.С. та постійним комісіям Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку. (доручення № 08/КО-2196(п)”, – сказано в дорученні.
Парки Києва
Раніше повідомлялося, що активісти громадського об’єднання “Збережемо Солом’янський Парк / Save Solomyanskiy Park” зареєстрували нову петицію проти будівництва на Солом’янці. Небайдужі кияни просять розірвати договір оренди земельної ділянки з замовником будівництва ТОВ “Смарт-Девелопмент” та повернути зелену зону Солом’янському ландшафтному парку. Реакцію міської влади на першу петицію активісти назвали млявою. У другій петиції активісти зазначають, що концепція їхнього парку береже унікальний ландшафт та красу Солом’янського парку зі сторони вулиці Генерала Шаповала. Кияни хочуть побачити на цьому місці новий спортивний парк: згідно з проєктом, на цій території місцеві жителі бажають бачити тенісний майданчик, баскетбольне та футбольне поле, фудкорт, сучасний ролердром та інші об’єкти, які допоможуть зробити це місце одним з найулюбленіших серед киян.
Також кияни вимагають від столичної влади захистити від забудови стадіон “Арсенал”. Зазначається, що боротьба за це триває вже кілька років, а нещодавно стало відомо, що територію стадіону хочуть продати через аукціон. Журналісти просять, щоб землі та майно “Арсеналу” в Укргазбанку купила влада Києва, а гроші скерували на покриття потреб Збройних Сил України.
Ми вимагаємо, аби КМДА здійснила викуп земельної ділянки № 8 000 000 000:82:033:0013 та нерухомого майна стадіону “Арсенал”, розташованих за адресою: місто Київ, Печерський район, вулиця Михайла Грушевського, 36, а компенсаційні кошти, призначені для “Укргазбанку”, спрямувала на потреби Збройних Сил України. Міська влада має захистити стадіон, адже спортивна інфраструктура — це життєво важлива складова розвитку здорової та потужної нації, — зазначається у петиції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- У Києві знайшли нові порушення при будівництві житлового комплексу Forest: в чому проблема
- У Києві планують відремонтувати підземний тунель на Севастопольській площі за майже 80 мільйонів гривень
- Хрещатик, станція метро Арсенальна та інші знакові місця Києва. В мережі опублікували фото 1960-х рр.
- Земельні ділянки на Микільській Слобідці в Києві, де мав бути парк, Ощадбанк виставив на продаж під забудову