Річниця наймасованішої атаки на Київ – як сьогодні виглядають постраждалі об’єкти

Рік тому, 10 жовтня 2022 року, росія здійснила чи не наймасштабнішу ракетну атаку на Київ. Тоді били не тільки по столиці, а й по іншим регіонам України. Кореспондент “Інформатора” навідався у місця, які постраждали від торішньої атаки на столицю, і подивився, що там змінилося. Як виявилося, слідів російського терору майже не лишилося.

Всього в той день окупанти випустили по території України 84 крилаті ракети та 24 безпілотники, витративши на це від 400 до 700 мільйонів доларів. Українські війська збили понад половину ракет — 43 штуки та 13 БПЛА. 

Ракетний обстріл Києва росіяни розпочали приблизно о пів на дев’яту ранку 1 жовтня 2022 року. Тоді ракети й уламки поцілили в об’єкти критичної інфраструктури, проїжджу частину та будинки. Серед об’єктів, в які влучили російські ракети — пішохідно-велосипедний міст, дитячий майданчик в центрі міста, також пошкоджено університет Шевченка, філармонію і два музеї, візовий відділ посольства Німеччини.

Міст Кличка

Перша ракета влучила поряд зі сходами до пам’ятника Магдебурзькому праву, що під пішохідно-велосипедним мостом через Володимирський узвіз. В момент удару на мосту перебували люди, ракета впала поруч із ним. Після вибуху частину мосту накрила чорна хмара диму, вниз посипалися уламки.

Міст встояв, хоч і зазнав пошкоджень. У мережі вже пожартували, що скляний “міст Кличка” виявився міцнішим, ніж побудований РФ Кримський міст до тимчасово окупованого Криму.
В той же день міст Кличка закрили на ремонт. Там замінили всі 18 пошкоджених підлогових склопакетів, а також — 143 перильних скла, 57 з них були повністю зруйновані, 86 — пошкоджені. Ремонт тривав два місяці, 17 грудня його знову відкрили.

Міст Кличко у Києві

Через рік після удару “міст Кличко” виглядає як новий

Бульвар Шевченка і Володимирська

Друга ракета 1 жовтня 2022 року впала неподалік пам’ятника Михайлу Грушевському на перетині вул. Володимирської та бульвару Тараса Шевченка. Від вибуху ракети був пошкоджений скляний купол Будинку вчителя, вибиті вікна. Також вікна повибивало у будівлі Міністерства освіти та науки, що розташовано навпроти.

Міністерство освіти і науки

Будівля Міністерства освіти та науки навпроти Будинку вчителя

Ракета впала прямо на проїжджу частину, проробивши в землі глибоку яму. Шість автомобілів загорілися, 15 були пошкоджені. Загинуло 6 осіб, 31 травмовано.

Третя ракета вибухнула зовсім поруч – на дитячому майданчику в парку ім. Тараса Шевченка.

Майданчик у парку Шевченка Київ

Дитячий майданчик у парку Шевченко 10 жовтня 2022-го і рік потому

Атака на критичну інфраструктуру

В той же день росія почала бити по критичних об’єктах інфраструктури. Три влучання сталися в Голосіївському районі Києва, зокрема по території Київської теплоелектроцентралі № 5, складу вторсировини на узбережжі Дніпра по вулиці Будіндустрії та в бізнес-центрі “101 Tower”, що поряд зі Станцією теплопостачання № 1. Також влучили у Деснянському районі Києва у складську будівлю поблизу Київської теплоелектроцентралі № 6.

101 Tower

Бізнес-центр 101 Tower за рік так і не реконструювали

Сигнал повітряної тривоги в Києві звучав у проміжку часу 06:47 — 12:24. Та тривога стала найтривалішою від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України.

Внаслідок обстрілів російським агресором об‘єктів критичної інфраструктури місцева влада була змушена вдатися до застосування тимчасових графіків аварійного відключення електропостачання споживачам у Києві та Київській області. Також частково обмежено електропостачання промисловим клієнтам та частині побутових клієнтів Києва та всієї області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Окупанти накрили Авдіївку масованим обстрілом з авіації та артилерії: Єрмак розповів деталі – фото
  • Аналітики встановили пілотів рф, які бомбардують Україну з авіабази "Енгельс-2": список воєнних злочинців
  • ЗСУ мають успіх на Мелітопольському напрямку, ворог штурмує два міста: Сили оборони розкрили подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь