Крапку поставлено: норвезькі вчені вирахували оптимальну тривалість сну

Вважається, що людина повинна проводити в ліжку 7-9 годин. Однак фахівці з Осло з'ясували, що для нормальної роботи мозку оптимальним вважається сон близько шести з половиною годин, інформує Ukr.Media.

Нестача сну пов'язана з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, і навіть може призвести до атрофії мозку. У новому дослідженні Університету Осло фахівці вивчили взаємозв'язок між тривалістю сну і здоров'ям мозку.

Автори наукової роботи з'ясували, скільки людині потрібно спати для нормальної роботи мозку. Результати показали, що достатньо 6 годин 30 хвилин.

Під час сну відбувається очищення мозку — видаляються шкідливі речовини, зокрема пов'язані з хворобою Альцгеймера, такі як білок бета-амілоїд. У людей, які сплять занадто мало або занадто багато, спостерігаються проблеми з пам'яттю і зменшення об'єму мозку — типові симптоми хвороби Альцгеймера.

У дослідженні вчених із Норвегії взяли участь 47 тис. осіб. Вони виявили, що максимальний об'єм мозку відповідає тривалості сну 6,5 години.

Автори дослідження додали, що кожна людина має свій унікальний режим сну, зумовлений поєднанням генетичних, екологічних і фізіологічних факторів. Найнадійнішим індикатором потреби у сні є власні відчуття.

Якщо людина постійно почувається стомленою, це явна ознака того, що вона недостатньо відпочиває. Якщо ж люди відчувають себе бадьорими після 5 годин сну, то це означає, що така кількість сну задовольняє їхні потреби.

Замість того щоб зациклюватися на певній кількості годин, важливо прислухатися до свого тіла і його сигналів, порадили вчені.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь