Києво-Печерська лавра вирішила перейти на Новоюліанський календар. Відомо, що планується перейти на новий календар з 15 листопада.
Як повідомляє виконувач обов’язків намісника Лаври архімадрит Авраамій, Лавра почне використовувати новий календар, коли почнеться різдвяний піст.
– На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополит Епіфаній, з 15 листопада ( початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви, – зазначив архімадрит Авраамій.
Що таке Новоюліанський календар:
Новоюліанський календар – найбільш сучасний і точний. Він найбільш точно відображає реальний астрономічний рух небесних світил та Землі. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року.
Хто використовує Новоюлінський календар:
З 1 вересня 2023 року на Новоюліанський календар перейшла Православна церква України. Зокрема, календар використовує 10 з 16 автокефальних східних православних церков.
Які зміни:
З переходом на новий календар православні християни східного обряду України святкуватимуть звичні для нас свята у інші дати:
- Різдво: 25 грудня, а не 7 січня,
- День Святого Миколая – 6 грудня, а не 19 грудня,
- Водохреще – 6 січня, а не 18 січня,
- Покрову – 1 жовтня, а не 14 жовтня.
Зазначаємо, що при цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.
Нагадаємо, за східним календарем 10 лютого 2024 починається час Зеленого Дерев’яного Дракона.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: