Як в умовах війни ефективно викладати школярам за допомогою наявних цифрових інструментів? Які онлайн-ресурси залучати, аби встигнути пояснити потрібний матеріал і забезпечити активність на уроці, що проводиться дистанційно? Нові реалії поставили перед українським учительством десятки нагальних питань.
Тут підручники й методички не допоможуть, тож потрібен дзвінок другу або експертна порада колег. Саме середовище досвідчених фахівців та експертів пропонує Спільнота сучасних учителів від освітнього проєкту ЮНЕСКО. Її створено для підтримки курсу з підвищення кваліфікації “Цифровий учитель”, розробленого ЮНЕСКО разом зі студією онлайн-освіти EdEra.
На професійному онлайн-майданчику, розміщеному у фейсбуці, викладачі можуть обмінюватися досвідом, ділитися інноваційними методами навчання та спільно розв’язувати проблеми, пов’язані з цифровим викладанням. Наразі ком’юніті однодумців вже нараховує кілька тисяч осіб, а охочих опанувати знання на онлайн-курсі ЮНЕСКО —понад 30 тисяч!
З понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 19:00, учасники спільноти можуть отримати консультації від провідних освітніх фахівців, лідерів думок, досвідчених учителів і психологів. А ще брати участь у конкурсах, що проводяться щомісяця.
Для зручної навігації у фейсбук-групі передбачений розділ “Посібники”, де доступні профільні матеріали, інфографіки та цифрові інструменти для вчителів початкової школи, фахівців різних освітніх галузей та управлінців.
Спільнота доповнює безкоштовний онлайн-курс “Цифровий учитель”, який розроблено для забезпечення дистанційного й змішаного навчання в Україні. Програма складається із семи модулів, кожен з яких містить інструкції та інтерактивні вправи. Розробники курсу зробили акцент і на пріоритеті психічного здоров’я, психосоціальній підтримці та забезпеченні соціально-емоційного навчання.
Наприкінці курсу ті, хто виконає правильно 80% тестів, отримає сертифікат із підписом міністра освіти. Так, є можливість не лише набути необхідні цифрові компетенції, а й виконати вимогу щодо обов’язкової самоосвіти викладачів. Навчання за програмою “Цифровий учитель” дає змогу зарахувати 30 годин підвищення кваліфікації (за Постановою Кабміну № 800 педагог упродовж 5 років має приділити цьому 150 годин).
“З лютого 2022 року ЮНЕСКО безперервно підтримує українських вчителів, аби учні продовжували навчатися під час війни… Адже освіта – це наріжний камінь, на якому будується майбутнє України”, – підкреслила Стефанія Джанніні, заступниця директорки ЮНЕСКО з питань освіти.