Будівництво другої черги музею у листопаді 2023 року. Фото: Михайло Марків
Канада готова завершити спорудження музею, якщо депутати Верховної Ради приймуть відповідні зміни до Закону.
8 січня, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики на черговому засіданні розглянув законопроєкт про внесення змін до Закону «Про музеї та музейну справу» щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду.
«Ми тішимося з того, що є ресурс, який ми можемо спрямувати на добудову цього об’єкта, дуже важливого для нас як з політичного, так і з науково-музейного боку», — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, який був присутній на засіданні Комітету.
Т. в. о. міністра додав, що йдеться про фінансування у розмірі орієнтовно 15 мільйонів канадських доларів.
Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт за основу зі скороченням строку подання поправок і пропозицій.
Ухвалення змін до Закону «Про музеї та музейну справу» створить законодавчі умови для здійснення контролю за діяльністю Національного музею Голодомору-геноциду в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну. Також у Музеї з’явиться наглядова та експертна ради, до складу яких увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців і нащадки жертв Голодомору.
Інформація про те, що уряд Канади готовий добудувати Музей Голодомору з’явилася у вересні 2023 року після того, як Президент Зеленський 28 липня ветував виділення коштів на добудову музею. Аргументували це тим, що добудова музею не є першочерговою справою, бо пріоритетним завданням є захист суверенітету та територіальної цілісності України.
Читайте також: українців покарали Голодомором за здобуту та втрачену державність: інтерв’ю з Лесею Гасиджак.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua