Порошок, гель або капсули — все про засоби для прання

Більшість з нас перемили більше речей, ніж можна порахувати або навіть уявити. І неважливо, чи купуєте ви рідкий миючий засіб, чи порошок, біо- чи небіо-, швидше за все, ви, не замислюючись, дістаєте той продукт, яким завжди користувалися, інформує Ukr.Media.

Але чи робите ви найкращий вибір для свого одягу? Хоча не існує жорсткого і однозначного правила, який засіб для прання краще — можливо, вам слід замислитися, що найбільше підходить для ваших речей.

Чим пральний порошок відрізняється від мила?

Мило і пральний порошок стирають і чистять речі, так що це, по суті, той самий продукт, правда? Ні! Миючі засоби — це синтетичні продукти, які виготовляються з нафтохімікатів, тоді як мило виготовляється з натуральних жирів. Розглянемо типи засобів для прання.

Біологічні засоби

Це найкращий вибір для видалення плям, оскільки він містить ензими, що підвищують ефективність прання. Він чудово справляється з освітленням білих речей, але кольоровий одяг може вицвітати при його використанні. Його також не можна застосовувати для делікатних матеріалів, таких як шовк або шерсть.

Небіологічні засоби

Відмінний варіант для тих, у кого чутлива шкіра, оскільки небіологічні засоби не містять ензимів, а отже, з меншою ймовірністю можуть спричинити подразнення. З тієї ж причини небіологічний пральний порошок або гель зазвичай не містить ароматизаторів і барвників. Однак через відсутність ензимів небіо-засоби, зазвичай, менш ефективні у видаленні плям, ніж біологічні пральні порошки.

Безпечні для кольору засоби

Вони містять спеціально розроблені захисні фільтри, які допомагають запобігти вицвітанню фарб. Зазвичай, в їхньому складі присутні ензими, тому такі миючі засоби повинні добре видаляти плями, але не зберігати білизну білих речей.

Спеціалізовані засоби

Ви також можете придбати спеціалізовані миючі засоби для різних категорій одягу або типів матеріалів, наприклад для спортивного одягу або дитячого, для вовни та шовку. Вони, зазвичай, розроблені таким чином, що не дозволяють типовим біомийним засобам ушкоджувати тканину. Кошти для делікатних тканин зазвичай не містять ензимів, відбілювачів та освітлювачів.

Порошок, рідина, гель чи пігулки: що краще?

Порошкоподібні засоби для прання майже завжди перевершують рідкі та гелеві, коли йдеться про видалення плям. Це показують численні сліпі дослідження та тестування. Але все залежить від особистих переваг та бюджету.
Порошки можуть бути незручними для відмірювання, в той час як капсули та таблетки дозволяють точно знати, що ви використовуєте потрібну кількість.

Гелі та рідини зазвичай не містять відбілювача, тому, хоча вони й більш щадні для одягу, виникає неілюзорна ймовірність того, що ваша пральна машина почне випромінювати неприємний запах і потребуватиме регулярного чищення.

Якщо на одязі немає особливих плям або забруднень, більшість людей не помітять особливої різниці між типами миючих засобів. Але в сім'ях, де є діти і тварини або члени сім'ї з особливо брудною роботою, наприклад, механіки, біологічний порошок може допомогти впоратися з плямами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь