Лікарі розповіли, як зрозуміти, що у вас зневоднення

Зневоднення — нестача води в організмі, що може призвести до серйозних наслідків. Ранню стадію такого стану не завжди легко розпізнати. Багато хто не відчуває сильну спрагу, проте їх організм страждає від нестачі рідини. Разом із лікарями ми зібрали шість неочевидних ознак зневоднення, інформує Ukr.Media.

Неприємний запах з рота

Сухість у роті майже завжди говорить про нестачу рідини в організмі. Але є й інша, менш відома ознака — неприємний запах. Коли організм зневоднений, він виробляє мало слини. Її не вистачає, щоби вимити залишки їжі з рота. У результаті бактерії в ротовій порожнині активно розмножуються, що призводить до неприємного запаху.

Головний біль

При зневодненні часто розвиваються головний біль і мігрень. Відбувається це через порушення мікроциркуляції крові в судинах голови.

При сильному зневодненні згущення крові може призводити до утворення мікротромбів.

Неприємний запах тіла

При нестачі води піт стає концентрованим, у ньому починають активно розмножуватися бактерії. Це призводить до неприємного запаху тіла. Достатня кількість випитої води «вимиватиме» бактерії з потових залоз.

Судоми

Через зневоднення можуть виникати навіть судоми. Особливо це стосується людей, котрі займаються спортом, але п'ють мало води. Під час фізичної активності підвищується температура тіла, але через нестачу рідини організм охолоджується недостатньо. Це і викликає судоми.

Суха шкіра та атопічний дерматит

При зневодненні у шкіри змінюється рН-баланс, вона стає дуже сухою та чутливою. Також порушуються її бар'єрні функції, інфекції та бактерії активно проникають в організм через пори. Тому у людей, які п'ють мало води, часто бувають атопічні дерматити та гнійничкові ураження шкіри.

Сонливість та втома

Занепад сил і сонливість можуть бути викликані не лише перевтомою та недосипанням.

Зазвичай, під час втрати рідини втрачаються й електроліти (натрій, магній, хлор та інші). Порушуються метаболічні процеси в організмі, виникають втома та сонливість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь