Дослідники з Університету Толедо вивчили вплив блакитного світла, який виходить від сонця, а також цифрових пристроїв, на наші очі, пише USA TODAY, інформує Ukr.Media.
Дослідження показало, що блакитне світло викликає «токсичні» реакції в молекулах сітківки, які відчувають світ і сигналізують мозку.
Результати показали, що синє світло допомагає викликати отруйні хімічні реакції, які вбивають фоторецептори. І після відмирання їх можна відновити.
Це призводить до дегенерації жовтої плями – невиліковної хвороби очей, котра викликає сліпоту, починаючи з 50 – 60 років, кажуть дослідники.
«Не секрет, що синє світло шкодить нашому зору, пошкоджуючи сітківку ока», – сказав Аджіт Карунаратн, доцент кафедри хімії та біохімії Університету Толедо, один з авторів дослідження. «Наші експерименти пояснюють, як це відбувається, і ми сподіваємося, що ми знайдемо способи уповільнити дегенерацію жовтої плями».
Дослідження було опубліковане 5 липня в журналі Scientific Reports.
Вчені радять людям носити сонцезахисні окуляри, фільтруючі УФ і синє світло, і рідше використовувати цифрові пристрої в темряві.
«Дізнавшись більше про механізми сліпоти і відшукавши методи перехоплення токсичних реакцій, спричинених дією синього світла, ми сподіваємося знайти спосіб захистити зір дітей, зростаючих у світі високих технологій», сказав Карунаратн.
В останні роки компанії, включаючи Apple, Amazon і Google представили фільтри синього світла для обмеження впливу на користувачів. Наприклад, iOS і MacOS від Apple мають нічний режим, при якому дисплей може бути налаштований на більш теплі кольори.
За словами співробітників Національного фонду сну, синє світло також може вплинути на сон, пригнічуючи здатність організму продукувати гормон мелатонін. Вони радять триматися подалі від пристроїв не менш ніж 30 хвилин до сну.
Нагадаємо, що одним з несподіваних лікувальних ефектів Віагри стало саме призупинення дегенерації жовтої плями.
Спасибі вченим за їх дослідження, але наш зір ми повинні берегти самі!
Джерело: ukr.media