Ми розповімо, що не так з нашими звичними інструментами для наведення чистоти і чому вони безнадійно застаріли, інформує Ukr.Media.
На зміну мітелочкам з пір'я страуса і щіточкам зі свинячої щетини давно прийшли синтетичні губки, рулони диво-серветок і мікрофібра. Але після кожного прибирання нам доводиться мити те, що миє, і чистити те, що очищає. Чому ж так відбувається? Розповідаємо.
Натуральне — не означає зручне
Все натуральне — екологічне. Але предмети з фланелі, махрової бавовни або льону зараз гарні хіба що для догляду за собою. А пенька і щетина лише для стилізації, якщо, звичайно, вас приваблюють вінтаж і shabby chic.
Щітки і ганчірки з натуральних матеріалів здали свої позиції на господарському фронті з кількох причин: вони погано вбирають, ненадійно утримують пил, швидко втрачають вигляд і погано стерилізуються.
У ХХ столітті синтетика заслужено витіснила природні матеріали. Господинь більше не влаштовують плями на плитці, які не можна зняти одним рухом, волокна на дзеркалі або волоски, присохлі до улюбленої чашки.
Мінуси рулонних серветок
Диво-ганчірки або рулонні серветки — це тонке одношарове неткане полотно, яке формують з суміші віскози і целюлози. Сировина натуральна, матеріал штучний, але не синтетичний.
Переваги є, але їх небагато. Головне — відсутність волокон. Але лише до того моменту, поки на вологу серветку не потрапить шерсть домашнього вихованця або чиєсь волосся — спробуйте їх позбутися.
Серветки можна відривати від рулону по одній, просочувати миючим засобом, обполіскувати або використовувати сухими. Вони практично одноразові, як і кухонні паперові рушники, оскільки забруднюються і деформуються після першого ж застосування.
А ось жир вбирають і утримують гірше за папір. І пил, зібраний сухою серветкою, відразу ж розлетиться.
Що не так з мікрофіброю
Мікрофібра з найтонших ниток поліестеру і поліаміду здається більш практичною та довговічною. Серветки різної фактури, рукавиці і навіть капці для прибирання, насадки для швабр допомагають мити, чистити, полірувати і витирати багато речей.
Волокна з дуже довгих органічних молекул притягують і утримують частинки пилу завдяки контактній електризації. А мікроскопічні трикутні порожнини здатні увібрати воду не гірше за губку.
Але є мінуси: мікрофібра дуже примхливий матеріал. Вона не полюбляє занадто гарячу воду, сушку на батареї або поблизу будь-яких джерел тепла. Деформується і втрачає властивості.
Найкращий спосіб очистити її від зібраних забруднень і зберегти корисні властивості — потерти вручну щіткою у розчині господарського мила. Або кинути у барабан пральної машини, вибравши низьку температуру і делікатний режим. Способи не дуже зручні і прості.
Чим небезпечна губка
Не натуральна морська, звичайно, — з поролону, спіненого поліуретану або нейлону з поліефірною плівкою, губка покликана отримувати з чистячих засобів піну, підвищуючи ефективність поверхнево активних речовин (ПАР).
Миє, до речі, не пориста частина, а жорстка приклеєна серветка: зелена для сильних забруднень, блакитний абразив — для більш щадного очищення.
Насухо відтиснути губку не вийде ніколи. І у рідкому середовищі на губці розмножуються бактерії. Їх кількість у лабораторіях перевіряють спеціальним приладом — люменометром. Тести довели, що більше ніж тиждень посудною губкою користуватися небезпечно.
Чим більше виробники розписують переваги вдосконалених губок (зі срібними нитками або бамбуковим волокном), тим більше хвороботворних мікроорганізмів, аж до кишкової палички, на них залишається і розмножується. І миючі засоби губки витрачають приблизно однаково, що б не стверджувала реклама.
Отже, немає потреби купувати супер-вдосконалені і дорогі аксесуари для прибирання. Краще частіше їх замінювати і — головне — використовувати за призначенням, для тих завдань, з якими ці засоби дійсно допомагають впоратися.
Джерело: ukr.media