Як знезаразити пральну і посудомийну машини, для їх безпечного використання

Якщо у вашій пральній або посудомийній машині є цикл дезінфекції, зараз саме час про нього згадати, тому що він є одним з кращих способів боротьби з різного роду мікробами. Якщо ні, то найкращий спосіб позбутися мікробів і бактерій — це висока температура. Забудьте про делікатні програми та еко-режими при пранні та митті посуду, інформує Ukr.Media.

Предмети особистого користування:

1. Рушник (має бути у кожного свій). Рушник для рук необхідно міняти кожні три дні. Прати при температурі не нижче 60 ° С.

2. Кухонні рушники: міняти кожні два дні. Прати при температурі не нижче 60 ° С.

3. Посуд: включайте повний цикл миття в посудомийній машині. Стандартний цикл роботи посудомийної машини включає в себе: попереднє ополіскування, миття гарячою водою з використанням мийних засобів, ополіскування і сушку. У посудомийних машинах є програма інтенсивна мийка (дуже висока tº — до 75 градусів).

4. Одяг: носіть тільки ті речі, які можна прати при високій температурі. Це, зазвичай, бавовняний одяг і трикотаж. Після кожного відвідування громадських місць (аптека, продуктовий магазин, прогулянка з собакою) обробляйте взуття вологими серветками і не ходіть в ньому по квартирі (будинку).

Відомо, що техніка з часом теж забруднюється, тому важливо проводити правильне очищування.

Коли прилади потребують додаткової дезінфекції:

1. Якщо вашому приладу вже більше 3-5 років.

2. Якщо ваша білизна пахне цвіллю, а на посуді з'являється білий наліт і він погано відмивається.

Що таке цикл дезінфекції на пральній машині або сушарці?

У циклі дезінфекції використовується висока температура води і довший цикл прання (миття) для знищення бактерій. Такий спосіб гарантує, що будь-які патогенні бактерії і мікроби знищуються.

Коли необхідно провести профілактику всіх приладів? Зараз.

Посудомийна машина

  • Повністю звільніть посудомийну машину. Вийміть кошик для посуду і очистить зливний отвір і простір навколо нього. Ретельно промийте знімний фільтр з мийним засобом під проточною водою. Огляньте обертові розбризкувачі. При необхідності видаліть з них сторонні частинки за допомогою паперового рушника.
  • Налийте один стакан білого столового оцту в контейнер для мийного засобу, який розташований в нижньому відсіку посудомийної машини або на дверцятах. Тепер насипте в невелику ємність півсклянки харчової соди і помістіть її в верхній відсік для посуду.
  • Увімкніть посудомийну машину на повний цикл. Суміш соди і оцту допоможе очистити всі частини приладу до блиску. Розчин також володіє прекрасними антибактеріальними властивостями, роблячи техніку не лише чистою, але і безпечною. Харчова сода сприяє руйнуванню твердих відкладень і м'якому очищенню поверхні.
  • Після закінчення циклу залиште машину закритою ще на 20 хвилин. Після цього відкрийте дверцята і насухо протріть всі внутрішні поверхні чистою губкою або паперовим рушником. Повторюйте процедуру не рідше, ніж один раз на місяць.
  • З цієї процедури можна почати або закінчити чистку пральної машини. Оцет з содою допоможуть промити машину зсередини, змити мильні і вапняні відкладення і позбутися від бактерій і цвілі, які з часом неминуче накопичуються.

Пральна машина

  • Миємо всередині: змішайте соду з водою в невеликій мисці, щоб вийшла паста для чищення машини. Приготуйте склянку оцту. Пасту з харчової соди з водою перекладіть в контейнер для порошку. Оцет вилийте в барабан машини. Встановіть найвищу температуру прання, закрийте дверцята барабана і запустіть повноцінну програму прання. Після того, як закінчиться цикл, візьміть чисту посудну губку і протріть барабан зсередини.
  • Протираємо гумку і дверцята барабана: не бійтеся, відігніть гумку і видаліть ганчірочкою або губкою все, що там накопичилося з часом. Під гумкою ховаються клубки пилу і волосся, нитки, монетки, дитячі шкарпетки, а іноді і кісточки від ліфчиків. Якщо на гумці утворилася цвіль, її можна обробити оцтом або відбілювачем, а потім все промити чистою водою.
  • Промийте лоток: натисніть на важіль і витягніть його з машини. Потім візьміть соду або інший засіб для чищення і відчистить лоток під струменем гарячої води. Щоб залізти в маленькі отвори, використовуйте стару зубну щітку. Якщо лоток занадто брудний, замочіть його в чистячому засобі на 15-20 хвилин, а потім відмивайте. Не забудьте також протерти верхні форсунки в машині. Зубна щітка стане в нагоді, щоб дістатися і до них.
  • Важлива частина пральної машини — це фільтр насоса, який захищає його від засмічення і продовжує термін служби машини. Зазвичай він знаходиться в нижній правій частині машини за невеликими дверцятами. Очищати його обов'язково, хоча б раз на пів року, інакше машинка починає гірше і повільніше зливати воду, що погано позначається і на якості прання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь