OLED, LCD, LED: аналіз типів екранів і їхній вплив на якість зображення

Хоча вплив типу екрана на особливості відтворення зображення не такий уже й очевидний, певні відмінності все ж присутні. Проглядаючи телевізори Xiaomi, користувач гарантовано звертатиме увагу на тип відеопанелі. Про те, чим відрізняються між собою OLED-, LCD- та LED-дисплеї, поговоримо в матеріалі.

Що собою являють різні типи дисплеїв

Технологічну відмінність між найбільш актуальними типами екранів можна описати так:

  1. LCD. Панель складається з шару рідких кристалів. Раніше за панелями, які не випромінюють світло самостійно, встановлювали люмінесцентні лампи. На актуальному етапі розвитку технології цю функцію виконують світлодіоди.
  2. LED. Складається зі світлодіодів, які самостійно випромінюють світло. На відміну від LCD-панелей, що мають чітку прив’язку до конкретних стандартів, у LED-телевізорів є більша варіативність у розмірних конфігураціях.
  3. OLED. Формується з масиву органічних світлодіодів. Кожен із них випромінює світло окремо, що дає змогу чорним та білим пікселям перебувати поблизу з кольоровими та не впливати одне на одного. Подібний ефект дозволяє досягти більшої глибини, контрастності та яскравості.

Варто також згадати про патентовану модифікацію панелей від Samsung, що отримала назву QLED. В основі цієї технології лежать світлодіоди на квантових точках, які підсвічують LCD-матрицю. З переваг цього типу відзначають більшу насиченість та контрастність картинки.

Чіткість та контрастність

Такі параметри, як контрастність і чіткість, мають велике значення для якості картинки, що транслюється по телевізору. Відмінності між різними видами панелей полягають у наступному:

  1. LCD. Недоступна можливість знизити яскравість освітлення або деактивувати частину світлодіодів. Вони працюють постійно та освітлюють усю площу дисплея, що негативно впливає на контрастність і чіткість зображення.
  2. LED. Наявна можливість регулювання рівня освітлення. Така опція дозволяє контролювати світлі та темні зони. Оскільки вимкнутий діод не випромінює світло, це робить темні сегменти картинки більш насиченими.
  3. OLED. Високі показники контрастності досягаються завдяки мільйонам локальних зон затемнення. Якщо деактивувати всі світлодіоди, можна отримати ідеальний рівень контрастності та глибокий чорний колір.

Різниця в технологічному підході впливає і на відмінність у характеристиках.

Яскравість

Також важливий показник, що має вплив на загальну якість зображення. Градація відповідно до яскравості є такою:

  1. LCD. Мають яскравість приблизно 350 ніт, внаслідок чого під інтенсивним сонцем на картинку буде складно дивитися.
  2. LED. Пікова яскравість може досягати 1000 ніт, чого цілком достатньо для комфортного використання.
  3. OLED. Актуальні версії OLED-дисплеїв можуть досягати яскравості до 3000 ніт, що робить їх найкращим із можливих варіантів.

Вибрати один із трьох типів екрана нескладно, якщо заздалегідь визначитися з побажаннями та бюджетом.

No votes yet.
Please wait...