Чому у спеку замість холодної води краще пити гарячий чай

У спеку п'ють гарячий чай, а не холодну воду, щоб організму було легше витримувати високу температуру. Такий принцип працює правильно лише тоді, коли є додаткове провітрювання. Функції захисту контролюють теплообмінні процеси, і іноді краще випити щось гаряче, ніж отримати швидкоплинний ефект від холодних напоїв. Серед них є корисні, які втамують спрагу, і ті, що принесуть додаткове зневоднення, інформує Ukr.Media.

Чому гарячий чай краще допомагає у спеку, ніж холодна вода

Кожна людина зіштовхувалася з тим, що у спеку можна випити відро води, і все одно буде відчуття, що не напився. Організм вимагає охолодження, і людина вважає, що холодне надасть саме такий ефект і втамує спрагу. Але через короткий проміжок часу знову хочеться пити.

Виявляється, організм розумно влаштований, і коли відчуває перегрів, вмикає запасні функції для охолодження. Це відбувається за рахунок поту. Органи віддають тепло, а це означає, що організм охолоджується. Тому коли п'ють гарячий чай, тіло охолоджується за рахунок того, що людина сильно пітніє. Але і у цьому є одна важлива додаткова складова — має бути рух повітря, щоб воно обдмухувало тіло. Це буде висушувати піт. А якщо пити гарячий чай у задушливому приміщенні, то дуже легко отримати перегрів.

Гарячий чай стимулює розширення кровоносних судин, а це означає, що відбувається виведення тепла, і на більш тривалий час вистачає як охолодження, так і відсутності спраги.

Як діє холодна вода на організм

У спеку завжди хочеться чогось холодного, і люди п'ють не просто охолоджені, а часом навіть крижані напої. Але, як довели вчені, це не допомагає охолонути організму, або надає мінімальну дію.

За рахунок того, що всередину потрапляє холодна вода, зменшується температура тіла, і зупиняється потовиділення. Але такий ефект швидко минає, тому що розігрітий організм не вивів тепло.

Єдине виправдання має вживання холодної води, коли людина перебуває у закритому просторі, де задушливо і спекотно. Тоді потрібно пити прохолодні напої, щоб не перегрітися, і не стало ще гірше, якщо випити гарячий чай.

Що можна і не можна пити у спеку

Людина у спеку часто відчуває слабкість через те, що втрачає багато рідини, коли пітніє, але організм не отримує її відновлення. Тому потрібно пити достатньо, щоб йому вистачало для нормальної роботи, а це приблизно 2 л на день.

Не усі люди полюбляють воду, тому її можна замінити на напої. Це можуть бути:

  • домашні лимонади;
  • кокосова вода;
  • овочеві та фруктові смузі і соки;
  • знежирене і рослинне молоко;
  • холодний або гарячий чай;
  • трав'яні настої.

Краще надати перевагу зеленим і білим видам чаю. До того ж їх смак завжди можна урізноманітнити, якщо заварити разом з мелісою, апельсиновими кірками, лавандою, м'ятою, розмарином і іншими травами. Чай каркаде або комбуча — цікавий варіант, який здивує своїм смаком.

Настої з ромашки, жасмину, чебрецю, шипшини, не лише втамують спрагу, а й зроблять організм більш здоровим.

Не можна пити у спеку газовані напої. У їх складі міститься багато цукру і калорій, тому користь є сумнівною, і до того ж вони приносять хвилинне втамування спраги. Пити хочеться ще більше. Також вони погано впливають на нирки. Алкоголь, і слабоалкогольні напої мають сечогінну дію, тому їх вживання призводить до ще більшого зневоднення. Щоб не завдати шкоди організму, навіть після кожного ковтка пива потрібно випивати стільки ж води.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь