Як правильно рятувати телефон, який впав у рідину

Неуважність, забудькуватість чи просто випадковий збіг обставин дуже часто ставлять нас перед завданням, як висушити телефон, який впав у воду. І статися таке може не тільки під час відпочинку на водоймі, а й у власній квартирі. Сучасні телефони супроводжують нас всюди. З одного боку це зручно. З іншого боку, загрожує апарату, без якого більшість вже не може обходитися, несподіваними проблемами. І одна з найпоширеніших проблем – це намокання телефону, інформує Ukr.Media.

Найстрашніша ситуація

Уявіть, що ваш телефон стоїть на зарядці, тобто, підключений до електричної мережі, і саме в цей момент, на нього випадково виливається кухоль чаю, кави або будь-якого іншого напою. Першим, практично інстинктивним рухом буде – схопити телефон і змахнути з нього всю вологу. Робити цього не варто ні в якому разі. Вас елементарно може стукнути струмом.

Якщо відразу після події не вилетіли пробки і в квартирі не погасло світло, це не означає, що небезпека передовсім для вас, минула. Першим ділом варто відключити зарядний пристрій від мережі, або взагалі відключити електрику, а вже потім робити якісь дії з порятунку самого телефону.

Телефон впав у воду: алгоритм дій

Існує стійка думка, що активно підтримується виробниками, що якщо ваш апарат впав у воду або на нього вилили достатню кількість рідини – це щонайменше означає, що вам доведеться відправлятися в магазин, де продають запасні частини для стільникових телефонів, або взагалі потрібно купувати новий, але це не зовсім так. Якщо діяти швидко, впевнено і логічно, найчастіше телефон ще можна врятувати.

  • Головне правило звучить наступним чином: чим швидше телефон вийняти з води, тим більше шансів, що він продовжить функціонувати. Тут вже не до огиди або боязні намочити дорогий манікюр. З якого б резервуара не довелося діставати телефон, руки, завжди можна буде потім помити з милом, що значно дешевше.
  • Якщо ця неприємність сталася в той момент, коли телефон був включений, необхідно вимкнути будь-яким способом. Не спрацьовує кнопка, значить, слід вийняти акумулятор. Зволікати з цим теж не можна і вже тим більше не рекомендується випробовувати його на працездатність. Спробою натиснути хоч якусь кнопку крім відключення, ви ризикуєте остаточно вбити телефон.
  • Потім, слід озброїтися необхідними інструментами, сісти в зручне добре освітлене місце і розібрати телефон. Не просто зняти задню кришку, витягнути батарею і сім-карту. Потрібно постаратися зняти все, що тільки можливо і при цьому не забути, в якій послідовності все це було зроблено, щоб потім зібрати назад. Якщо у вас сенсорний телефон впав у воду і постало питання, як його висушити, губитися не варто. Його теж можна розібрати, тільки для цього знадобиться дуже маленька викрутка, максимум уваги і акуратності.
  • Після того, як змогли відгвинтити і зняти все, що можна було і розклали на чистому і сухому рушнику, кожну детальку слід промокнути паперовими серветками і ними ж, скрученими в джгутики, постаратися залізти в самі важкодоступні місця. Тут є один нюанс. Намотувати серветку на сірник або зубочистку не слід. Джгутик в цьому випадку стане занадто твердим, і можливість нанести механічне пошкодження крихким деталям зросте в кілька разів.
  • Відразу після цієї операції збирати і тим більше включати телефон не можна. Як би вам не здавалося, що всередині апарату та на знятих деталях не залишилося ні однієї молекули рідини – це не так. Телефон слід залишити в розібраному стані на кілька днів і лише після цього спробувати його в роботі.

Ступінь намочування

Погодьтеся, що цей показник досить важливий і, виявляється, в багатьох телефонах і смартфонах передбачена можливість визначити це чисто візуально. Якщо зняти батарею, можна побачити недалеко від отвору для зарядки невеликий білий кружок або квадратик.

Це індикатор, який показує ту саму ступінь промочування. Якщо з білого він перетворився в рожевий або навіть червоний, то телефон, який впав у воду, слід висушити.

Фен чи пилосос

Ще одна глибоко помилкова думка, що для того щоб прискорити процес висихання можна скористатися феном для сушіння волосся. Сильний потік повітря, навпаки, зажене вологу в такі місця, де просушити її стане просто неможливим. А якщо ви ще включили фен на нагрів, то це може призвести до перегріву деяких деталей.

Пилосос в цьому випадку набагато безпечніше. Він навпаки працює на всмоктування і тому витягає вологу. Не можна сказати, що це ідеальний і високоефективний спосіб, але вже точно шкоди від нього не буде. Так що перед тим, як щось робити варто гарненько подумати, як висушити мобільний телефон, який впав у воду, і зробити це правильно, не завдаючи ще більших пошкоджень.

Правильна сушка

Ще раз нагадаємо: для того щоб висушити телефон так, щоб він продовжував працювати, ні в якому разі не слід квапитися. Ні паперові серветки, ні пилосос не забезпечать повної відсутності вологи – вони тільки істотно знизять її кількість. Але навіть маленької крапельки може вистачити, щоб телефон згорів при несвоєчасному включенні. Кілька діб на повітрі просто необхідні, але цей процес можна прискорити, якщо покласти апарат в адсорбуючу середу.

В домашніх умовах створити її легше всього трьома способами:

  • Звичайний рис. Будь-яка крупа дуже добре вбирає вологу, але рис – найчистіший. Розібраний телефон слід окремо просто закопати в рис і буквально за одну ніч він витягне з нього всю вологу. Залишишки пилу можна буде легко видалити сухою серветкою.
  • Сілікогель. Якщо ви недавно купили нову пару взуття і ще не викинули коробку, то можна скористатися спеціальними маленькими кульками, якими чоботарі пересипають свої вироби, як раз з метою видалення зайвої вологи. Для просушування впавшого у воду телефону вони теж згодяться.
  • Наповнювач для котячого лотка. Призначення в нього рівно таке, яке необхідно. Краще скористатися наповнювачем дрібної фракції і уважно стежити, щоб ваш вихованець не переплутав місце, куди потрібно ходити в туалет.

Інші види рідини

Як правильно просушити телефон або смартфон, що впав у воду ми розповіли, але часто буває так, що падають вони й у інші рідини, в яких крім вологи міститися ще й цукор, всілякі липкі субстанції і навіть пивні дріжджі. У цьому випадку крім намокання обов'язково настане і забруднення. Першим поривом у багатьох людей є бажання сполоснути апарат під струменем чистої води. Не робіть цього.

Дотримуйтесь алгоритмом дій, який наведено вище, основною метою якого є просушування телефону. Після цього бруд потрібно буде ретельно стерти вологими серветками і ще раз просушити. Звичайно, це трохи довше, але зате виключає додаткові пошкодження.

Булькнувший у воду телефон – це дуже велика неприємність. Можна відразу позбутися дуже потрібної і корисної речі, не кажучи вже про її вартість. Проте зневірятися не варто. Якщо все зробити швидко, але не поспішаючи, і правильно, цілком можна його врятувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь