Тим, хто страждає частими пробудженнями вночі, робити цього категорично не можна

Деякі з нас страждають від того, що часто прокидаються ночами. Зазвичай, після цього переважна кількість людей довго не можуть знову зануритися в сон. На думку вчених, відбувається це тому, що всі ми робимо ті самі помилки, інформує Ukr.Media.

Не можна рухатись

Усім нам знайомі сцени з кінофільмів, в яких головний герой, прокинувшись серед ночі, йде до туалету чи кухні для того, щоб випити води.

Доктор наук, член Американської академії сну Майкл Брюс досліджує нічний відпочинок багато років, тому знає про нього майже все. Брюс радить усім, хто страждає частими пробудженнями, у жодному разі не чинити жодних рухів.

Річ у тім, що пульс дорослої людини в стані спокою становить 60-75 ударів за хвилину. Однак у той момент, коли ми встаємо або навіть просто приймаємо сидяче становище, цей показник може підскочити вище 80. Зрозуміло, що з таким пульсом повернутися в царство Морфея буде не так просто.

Тому якщо потреба чи спрага не надто вас дошкуляють, краще відмовитися від нічної подорожі, а просто заплющити очі і постаратися знову заснути.

Ніякої тривоги

Важливим чинником подальшого сну є відсутність тривожних думок.

В результаті досліджень, проведених Американською академією сну, з'ясувалося, що саме тривога найчастіше заважає заснути більш ніж половині респондентів. Примітно, що однією з настирливих думок у цей час виявився страх того, що людина не виспиться.

Таким чином у подібних ситуаціях більшість людей стурбовані тим, як би швидше заснути. Але саме через нервове перенапруження це у нас не виходить. Перед сном найкраще подумати про щось приємне, але в жодному разі не про те, що приведе вас у стан бурхливої радості та перезбудження.

Геть годинник

Прокинувшись уночі, деякі з нас дивиться на годинник, а потім не зводить з них очей до самого світанку. Деякі навіть починають рахувати час, що залишився до підйому.

Робити цього категорично не можна!

Концентруючись на подібних діях та думках, ми тим самим вводимо власний організм у стан стресу. Саме тому найчастіше заснути більше не вдається.

Фахівці радять, якщо ви не можете відірвати погляд від годинника, поверніть його до стіни або відверніться самі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь