Внаслідок ворожого ракетного обстрілу 8 липня в Києві загинули 33 людей, серед яких п’ятеро діток. Постраждали більше 120 осіб. Російську атаку по столиці прокоментував колишній речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Як Юрій Ігнат повідомив в інтерв’ю “Телеграфу”, українські захисники збили стільки ракет, скільки змогли.
– Повірте, ніхто не сидів і ніхто не “провтикав” цю ситуацію. Ми їх “вели” з моря, але, на жаль, такі невтішні результати. Однак результати є – 33 з 44 цілей знищено. Відсоток збиття саме ракет не дуже різниться від показників раніше. Єдине, що ракети на Київ раніше збивали чи не на 100 відсотків. Просто всі звикли, що Київ потужно прикритий, що тут нічого не пролетить. Та 75% для ракет — це доволі високий відсоток, з тими засобами, що у нас є, – сказав Ігнат.
За його словами, зараз ракети та дрони летять на надмалих висотах і тому їх важко виявити та збити.
– Зараз технології удосконалюють, ставлять теплові радіолокаційні пастки, може, ще щось там стоїть. Ми ж не можемо знати повністю, що вони понавигадували. І, звичайно, навіть західні комплекси мають з цим певні складнощі. Коли летить ракета, ми бачимо її одну на радарі, а там може бути група ракет: дві-три, як однією точкою. Тому може бути і така ситуація, – каже Юрій Ігнат.
Представник Повітряних Сил каже, що дрони стали стійкі до РЕБ. БПЛА вимикає систему навігації і її неможливо подавати, бо вона фактично вимкнена.
– А дрон летить в напрямку Києва, (йому задано інерційно маршрут), потім вмикається (прим. авт.: система навігації) і передається інформація онлайн. І ти поки намагаєшся його знищити, він інформацію вже передав, і “Іскандери” прилетіли. Тому саме такий тактичний прийом вони застосовують і вже не вперше, але протягом останнього часу (приблизно місяць), – коментує ситуацію Ігнат.
За його словами, збити зараз дрон мобільні вогневі групи не можуть через висоту, на якій він літає. Потрібні ЗРК, а до них ракети. Зараз далекобійних ракет ППО дуже мало, а вона потрібна в першу чергу для стримання авіації. Команда на знищення безпілотників дається в крайньому разі.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: