Спати, коли душно, досить складно, особливо якщо вдома немає кондиціонера. Ми зібрали для вас прості поради, які допоможуть вам впоратися з цією проблемою, інформує Ukr.Media.
Пийте багато води
Звучить досить очевидно, але — чим більше води ви п'єте, тим легше вашому тілу охолонути. Тут важливо дотриматися своєї норми і не перестаратися.
Зачиніть вікна та штори
Так-так, наскільки б дивним вам це не здалося — рекомендуємо зачиняти вікна. Причому дотримуватися цього правила варто і вдень — коли ваші вікна та штори не пропускають у приміщення тепле повітря і сонячне світло, воно зберігає прохолоду.
Щоб у домівці не було зовсім темно, бажано використовувати світлі штори або спеціальні шторки від сонця. На вікна можна наклеїти фольгу або інший матеріал, що відбиває сонячні промені.
Провітрювати приміщення, де ви спите, краще за все з 4 до 7 ранку, коли повітря найбільш прохолодне.
Прийміть гарячий душ
Лізти у гарячу воду, коли вам й так спекотно, — який сенс? Все дуже просто — після теплих водних процедур вам буде здаватися, що у приміщенні прохолодно.
Зробіть ванночку для ніг
Незадовго до сну дуже добре прийняти ванну для ніг. Їм достатньо 10-15 хвилин, щоб донести до нашого мозку сигнал до відбою. У теплу воду можна додати трохи лаванди, меліси, валеріани або пелюстки троянд.
Влаштуйте легку вечерю
Якщо ви полюбляєте вечеряти стейками або жирною рибою на грилі, приготуйтеся до того, що довго не зможете заснути у спекотну пору року. Ваш шлунок буде зайнятий перетравлюванням їжі, через що температура тіла буде трохи вищою. Замініть останній прийом на легкий салат і з'їжте його мінімум за дві години до сну.
Не пийте алкоголь
Коли ви змішуєте алкогольні напої і спекотну погоду — сон швидко минає. Тіло зневоднене, і спати у такому стані вкрай важко.
Зробіть ліжко прохолодним
Покладіть пару пластикових пляшок до морозильної камери і за кілька хвилин до сну покладіть їх на ліжко. Також можна наповнити водою і покласти у холодильник стару добру грілку. Коли ляжете спати, буде відчуття, що все у льоду. Ще один варіант — покласти сухе або трохи вологе простирадло у морозильну камеру хвилин на 15, а потім застелити ним ліжко.
Спробуйте єгипетський метод
Просто, як двічі два: змочіть холодною водою простирадло, потім відтисніть його (воно має бути вологим, а не мокрим наскрізь) і використовуйте як покривало. Це збереже ваше тіло у прохолоді. Додатково накрийте матрац сухими рушниками або ще одним простирадлом, щоб він не став мокрим.
Розлучіться з подушкою
Відмовтеся від подушки і ковдри. Краще підняти головну частину ліжка трохи вище, сховатися під простирадлом або легким покривалом і спати на боці.
Спіть поодинці
Ми розуміємо, що ваш партнер буде не у захваті від цієї поради, але що поробиш: у спеку краще спати самому. Два тіла виробляють більше тепла, а ваше завдання зараз — мінімізувати його кількість.
Приберіть "пилозбірники"
Тобто усе те, що накопичує пил і перешкоджає потраплянню прохолоди від стін і підлоги. Це можуть бути килими, паласи, теплі пледи. Кімнатні рослини теж небажані гості у спальні — вдень вони виділяють кисень, а вночі поглинають його.
Використовуйте вентилятор
Вентилятор не охолоджує повітря у домівці. Але він здмухує тепло з поверхні тіла, таким чином створюючи відчуття прохолоди. Можна використовувати маленькі вентилятори, розставлені або розвішані у кімнаті. Щоб охолодити повітря за допомогою вентилятора, слід поставити перед ним будь-яку тару з льодом або пляшки із замороженою водою. Це допоможе зменшити температуру на кілька градусів.
Спіть на підлозі
Тепле повітря легше за холодне, тому спати краще на підлозі. Нижні шари повітря значно прохолодніші за верхні.
Одягніть бавовну
У цій натуральній тканині шкірі легше дихати, а це означає, що й вам легше спати. Шовк, ситець у спеку прилипають до тіла — тож тут краще на якийсь час забути про красу і подумати про комфорт.
Захищайте шкіру
Швидше за все, ви провели половину дня на сонці і отримали свою порцію засмаги. Це означає, що ввечері ваша шкіра буде трохи пекти і випромінювати тепло, це відчуття часто заважає сну. Тож обов'язково користуйтеся засобами з SPF-фактором.
Зменште до мінімуму використання електроприладів і газової плити
Комп'ютер, телевізор, лампа, праска, фен, плита та інші домашні прилади дуже сильно підвищують температуру повітря у домівці. Плюс — чим менше техніки біля вашого ліжка, тим краще.
Вже неодноразово лікарі радили за кілька годин до сну не використовувати жодних ґаджетів — і у цьому є сенс. Відкладіть телефон і почитайте книгу.
Джерело: ukr.media