Стало відомо, яким рушником витирати тіло, а яким — голову

У питаннях краси й здоров'я дрібниць не буває. Звичайно, навряд чи рушник з невідповідного матеріалу зможе вбити вас. Однак усе-таки хочеться, щоб предмет, який ми використовуємо щодня по кілька разів, не робив шкіру і волосся гіршими, інформує Ukr.Media.

Кілька важливих нюансів про підбір рушників розповіли лікарі-дерматологи.

Вафельний — тільки для ніг

Коли ми вибираємо рушник для обличчя і тіла, насамперед потрібно орієнтуватися на матеріал. Рушники найчастіше бувають вафельні, махрові або з мікрофібри.

Вафельні рушники — це рушники з бавовни. Тканина, як зрозуміло з назви, візуально нагадує вафлю. У цих рушників є одна перевага: у такої тканини немає ворсу, вона відмінно вбирає вологу і має гарну зносостійкість.

Однак досить жорстка текстура матеріалу підійде хіба що для витирання ніг. Зазвичай вафельний рушник — це стандартний варіант для кухні.

Махрові — для дітей і дорослих

Махрові рушники роблять із бавовни, бамбука, льону. Такі рушники відрізняються наявністю м'якого пухнастого ворсу, мають гарну гігроскопічність.

Тому вони ідеально підходять як рушник для тіла та обличчя після ванни або душу, як пляжний, а також це прекрасний вибір для дитячої шкіри.

З мінусів: махрові рушники не мають зносостійкості, довго сохнуть, їх важливо ретельно просушувати після кожного прання.

Мікрофібра — для тіла і волосся

До складу рушників з мікрофібри часто входять як натуральні, так і синтетичні волокна. Ця тканина має м'якість і величезну гігроскопічність, саме тому рушники з мікрофібри чудово підійдуть для пляжу і лазні.

А ще рушники з цього матеріалу чудово підходять для сушіння волосся.

Питання гігієни

Як часто необхідно прати рушники? А тут є нюанси залежно від ролі рушника:

  • для обличчя — необхідно міняти 1 раз на 1-2 дні;
  • для тіла — в середньому після кожних трьох відвідувань лазні/душу/ванни;
  • для інтимної гігієни — щодня;
  • для рук — у середньому 1 раз на 2-3 дні, і це єдиний рушник, який може бути загальним для всіх членів сім'ї (для гостей вдома рекомендується виділяти окремий рушник для рук);
  • для ніг — у середньому 1 раз на 2-3 дні.

Кожному — свій рушник

Чому всім вашим домочадцям потрібно повісити індивідуальний рушник? Це пов'язано з тим, що кожна людина має свою власну мікрофлору тіла, геніталій, ротової порожнини, а перехрещення цієї флори може сприяти появі подразнень, почервоніння, висипань на шкірі. Власна мікрофлора одного члена сім'ї чужорідна для іншого.

А якщо хтось із домашніх захворів або підхопив грибок, то через рушник він може легко заразити всіх рідних. Тому індивідуальні рушники для всіх — необхідний профілактичний захід, а не розкіш.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь