Багато людей вважають лаванду лише гарним засобом від молі. Однак насправді ця чудова квітка може бути вельми корисною для здоров'я людини. Існує лавандовий чай, мед, молоко і ще багато чого цікавого, про що знають не усі. Рослина чинить не лише заспокійливий ефект на людину, інформує Ukr.Media.
Склад лаванди
Для того, щоб наповнити приміщення приємним ароматом, ще у Стародавній Греції обкурювали його висушеними і підпаленими пучками рослини. А на Сході є традиція й зовсім розсипати лаванду на робочому місці. Це допомагає зняти напругу, особливо коли робота скрупульозна. І усі ефекти, якими вона володіє, можливі завдяки її хімічному складу. Активний компонент квітки — це ліналоол. Ця речовина міститься як у стеблах, так і у листі та суцвіттях.
Також тут є речовина під назвою цинеол. Найчастіше її використовують для лікування такої хвороби, як кашель тому, що вона має досить сильні відхаркувальні властивості. А гераніол і борнеол у складі лаванди володіють відмінними ароматерапевтичними властивостями. А пригнічуюча дія на комах досягається завдяки кумарину у складі квітки. Настої рослини корисні навіть за наявності глистової інвазії. А дубильних речовин тут близько 10-12 %. Вони активно борються з вірусами та інфекціями. Тому відвари з лаванди неймовірно корисні під час застуд, хвороб горла, ротової порожнини.
Яку користь і шкоду надає рослина
Лаванда має досить сильні заспокійливі властивості. Тому за наявності нервових розладів корисно вживати відвари і настої, чай. Допоможе рослина у боротьбі з істерикою, а також за наявності такої проблеми, як безсоння. Але ж останню досить важко побороти. Лаванда є досить сильним, природним і при цьому безпечним народним засобом від головного болю та мігрені. Вона також має гарні жовчогінні властивості. Тому корисно пити з рослиною чай.
Окремо слід зауважити, що квітка відмінно впливає на печінку і жовчний міхур, а також корисна за наявності тахікардії та аритмії. Корисною лаванда буде і для гіпертоніків, які страждають через підвищений тиск. Квітка здатна потужно зміцнювати імунну систему, лікувати спазми і також вона є потужним антисептиком. Серед протипоказань слід відзначити лише індивідуальну непереносимість. Під час вагітності слід застосовувати з обережністю. Не рекомендується поєднувати лаванду з залізом і йодом.
Джерело: ukr.media