Ці 9 правил треба взяти до уваги і дотримуватися їх, якщо ви вирішили піти у солярій

Відвідування солярію — справа серйозна. Експерти розповіли нам, як підготуватися до цього відповідального заходу, і яких правил потрібно дотримуватися, щоб отримати гарну рівну засмагу без шкоди для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Консультація з лікарем

Найголовніше правило: перш ніж засмагати, неважливо, на сонці або у солярії, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Дерматолог, онколог і гінеколог вам допоможуть.

Обмеження за віком

Якщо вам немає вісімнадцяти років, у солярій краще не ходити. Річ у тім, що до цього віку шкіра людини сильніше схильна до сонячних опіків, а це означає, що ризик розвитку онкологічних захворювань теж підвищується.

Протипоказання

Засмага протипоказана під час приймання антибіотиків, гормональних препаратів, антидепресантів і препаратів, що стабілізують тиск. Ультрафіолет серйозно знижує ефект від дії цих препаратів, до того ж його взаємодія з деякими ліками в організмі настільки мало вивчена, що наслідки можуть бути непередбачуваними!

Також не можна засмагати під час вагітності, під час лактації і під час менструального циклу.

Утримайтесь від миття

Не варто приймати душ з милом або гелем за 4 години до відвідування солярію і протягом 4 годин після сеансу для засмаги. Інакше ви змиєте верхній шар відмерлих клітин, позбавивши шкіру природного захисту. А після процедури миття зводить нанівець весь ефект від сеансу засмаги.

Графік відвідувань солярію

Не можна відвідувати солярій щодня. Мінімальний інтервал між сеансами повинен складати 1-2 дні, залежно від індивідуальної чутливості шкіри.

Власне принцип засмаги полягає в тому, що ультрафіолетові промені травмують шкіру, а вона, у якості захисту, виробляє меланін. Одного-двох днів цілком достатньо, щоб шкіра "заспокоїлася" після травми. А от якщо не дотримуватися цього правила і засмагати щодня, через кілька років можуть проявитися неприємні наслідки.

Час засмаги

Дуже важливо підібрати правильний час для засмаги. Він обчислюється, виходячи з декількох чинників, таких як — потужність ламп, тип шкіри і ступінь засмаги. У цьому вам зобов'язаний допомогти адміністратор солярію.

Існує помилкова думка: "Якщо я не почервоніла, то це означає, що не засмагла". Це не так! Почервоніння шкіри після сеансу засмаги є опіком.

Щоб мінімізувати ризик і не перестаратися, радимо засмагати потроху, поступово збільшуючи час сеансів. Намагайтеся не підвищувати час засмаги більше, ніж на дві хвилини, у порівнянні з минулим разом. А якщо у вас світла, чутлива шкіра — то не більше, ніж на одну хвилину.

Захист уразливих ділянок тіла

Не забувайте захищати уразливі ділянки тіла — груди, очі, губи, а також родимки. Лікарі рекомендують не знімати спідню білизну.

Крім того, потрібно одягати спеціальні окуляри, які повинні видаватися у солярії. Багато людей вважають, що достатньо просто закрити очі, але шкіра повік дуже тонка і не здатна захистити сітківку від пересихання. Так можна зіпсувати зір і навіть отримати катаракту.

А шапочка з бавовни захистить волосся від небажаного впливу та попередить його пересихання і витончення.

Засоби для захисту шкіри

Обов'язково використовуйте спеціальні креми для засмаги у солярії. На жаль, це правило ігнорується неймовірно великою кількістю відвідувачів. Найчастіше наводиться аргумент, що, мовляв, "на мене і так засмага нормально лягає".

Однак, захисні засоби потрібні не лише для посилення засмаги. Їх головне завдання — зволоження шкіри перед сеансом. Адже ультрафіолет її висушує, і від цього вона швидше старішає. Зволожена шкіра набагато краще чинить опір ультрафіолетовим променям, залишаючись молодою і пружною.

Закономірне питання: а чи можна користуватися звичайними кремами для обличчя і для тіла?

Користуватися ними можна і потрібно, але вони не зможуть замінити професійну косметику, призначену саме для солярію. Річ у тім, що більшість зволожувальних кремів містять різні відбілюючі речовини (наприклад, фруктові кислоти). А ви ж не за тим йдете у солярій, щоб звести результат нанівець?

Не користуватися кремами для засмаги у солярії можуть лише алергіки, а також люди з жирною, проблемною шкірою, які саме за рекомендацією лікаря відвідують солярій, щоб підсушити її.

Також поширеною є думка, що використання кремів для засмаги призводить до неприродного кольору шкіри. Повірте, це стосується не всіх кремів! Безсумнівно, такий ефект можуть викликати креми з бронзаторами (аналог автозасмаги, що проявляється під дією ультрафіолету), якщо їх нанести на білу шкіру. Якщо ж йдеться про якісні креми-активатори, то вони здатні зробити засмагу рівною і природною, підсилюючи вироблення меланіну. А компетентний адміністратор солярію повинен детально розповісти вам про усі наявні креми і попередити про можливі побічні ефекти.

Зніміть все зайве

Прикрасам і контактним лінзам не місце у кабінці. І не забудьте зняти макіяж, щоб уникнути нерівної засмаги обличчя і появи запалень. Також радимо утриматися від використання дезодорантів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь