Яку їжу корисніше їсти теплою, а яку — холодною: користі буде набагато більше

Чи є різниця між гарячою та холодною їжею? І якщо так, то який варіант корисніший? На ці та інші запитання відповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

І холодна, і тепла їжа має свої переваги. Але деякі продукти приносять більше користі, якщо їх їсти сирими, а інші обов'язково потрібно піддавати термічній обробці.

Що краще їсти холодним

Існують продукти, які краще зберігають поживні властивості та смак в охолодженому вигляді. Ось кілька прикладів.

Фрукти та овочі

Сирі фрукти та овочі багаті на поживні речовини, вітаміни та клітковину. Вони низькокалорійні й можуть допомогти в схудненні. А при впливі температури всі фрукти та овочі втрачають частину корисних елементів.

Водночас варто враховувати, що варені овочі легше засвоюються і збільшують відчуття ситості.

Молочні продукти

Молоко та йогурт також краще вживати холодними. При термічній обробці вони втрачають свої корисні властивості.

Що краще їсти теплим

Продукти, які приносять більше користі в гарячому вигляді.

Супи та бульйони

Приготовані з кісток, овочів та спецій супи або бульйони можуть бути дуже поживними, їх часто рекомендують людям з проблемами травлення, застудою або грипом. Ці страви краще їсти теплими: так вони допоможуть заспокоїти травну систему та зміцнити імунну.

Пісні білки

Пісні білки, такі як курка, риба та тофу, важливі для побудови та відновлення тканин в організмі і можуть бути особливо корисними для людей з втратою м'язової маси або недоїданням. У приготованому, теплому вигляді вони легше засвоюються і більш поживні, ніж у сирому.

Продукти з крохмалем

Резистентний крохмаль — це тип харчових волокон, які стійкі до перетравлення в тонкому кишечнику і проходять через товстий кишечник, де ферментуються бактеріями. Цей процес ферментації виробляє жирні кислоти, корисні для здоров'я. Вони можуть покращувати травлення, зменшувати запалення та знижувати ризик раку товстої кишки.

Резистентним крохмалем насичені:

  • бобові, такі як квасоля, сочевиця та горох;
  • цільні зерна, такі як коричневий рис, овес та ячмінь;
  • картопля;
  • зелені банани;
  • горіхи та насіння.

Нагрівання таких продуктів призводить до того, що частина резистентного крохмалю буде краще засвоюватися. Цей елемент корисний для здоров'я, але його споживання в занадто великих кількостях може викликати стійкий дискомфорт травлення та здуття живота.

Чому не можна їсти дуже гарячу їжу

Важливо пам'ятати, що людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту рекомендується обробляти та розігрівати всю їжу. Але їжа не повинна бути занадто гарячою.

Дослідження, проведене у 2022 році, показало, що люди, які вживають гарячі напої, мають вищий ризик розвитку раку стравоходу, ніж ті, хто вживає їх рідше. Зв'язок був сильнішим у людей з іншими факторами ризику, такими як куріння та пристрасть до алкоголю.

Ще одне дослідження також продемонструвало зв'язок між споживанням гарячої їжі та раком стравоходу.

Але слід зазначити, що ці дослідження не доводять, що гаряча їжа безпосередньо викликає рак, а лише показують наявність зв'язку між її вживанням та збільшенням ризику розвитку раку стравоходу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь