Тариф на електроенергію для населення пропонують підняти майже вдвічі

Стали відомі конкретні цифри вартості електроенергії за кВт/год в Україні, які скоро доведеться сплачувати всім мешканцям України. Вони значно зростуть.

Нагадаємо, зараз побутові споживачі, які використовують за місяць менше 250 кВт/год, платять за пільговим тарифом – 1,44 грн за кВт/год. Ті ж, хто перевищує цей поріг, платять трохи більше – 1,68 грн за кВт/год.

В даний час розглядається кілька варіантів, за якими тарифи буде підвищено. Нові ціни такі: 2,40 грн та 2,80 грн за 1 кВт/год. Також обговорюється, як захистити при підвищенні цін ті верстви населення, які потребують соціального захисту.

Про це в ефірі телемарафону розповів голова Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський.

За його словами, питання про перегляд тарифів зараз відкрите, остаточне рішення ще не ухвалене. Однак збільшення тарифів необхідне, воно пов’язане із великою вартістю відновлення енергетичної інфраструктури.

Після масового обстрілу українські енергетики використовували тимчасові схеми подачі електроенергії, проте для успішного проходження наступної зими мережі потребують реконструкції. А це потребує фінансових витрат.

Нагадаємо, нещодавно Vgorode писав, як працює енергосистема в Україні та як електроенергія потрапляє до наших будинків.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...