Центральні великі фонтани Києва не включатимуть через економію коштів, але частина фонтанів меншого розміру розпочнуть роботу.
Центральні фонтани Києва не запускатимуть у роботу з міркувань економії, повідомили у КМДА. Таке ж рішення ухвалювали й у минулі два роки через воєнний стан.
Влада пояснює, що фонтани на Майдані Незалежності та в акваторії Русанівського каналу є енерговитратними, у них потужне насосне обладнання. Так, не працюватимуть цього року фонтани “Великий”, “Каскадний” та “Малі” на Майдані Незалежності, фонтан “Засновники Києва” на непарному боці вул. Хрещатик, фонтан “Водяна куля” на Майдані Незалежності (непарна сторона вул. Хрещатик), фонтан “Хрещатик” на вул. Хрещатик, 25, фонтан на вул. Велика Васильківська, 119-121, фонтани у акваторії Русанівського каналу.
Хоча ці фонтани не запускатимуть, Київводфонд все одно їх обслуговуватиме, оскільки в них встановлено складне обладнання.
Більш енергоємні фонтани у парках та скверах працюватимуть і радуватимуть киян цього року. Усього буде запущено 25 фонтанів. Початок їх роботи – перша половина травня, закінчення роботи – наприкінці вересня.
Список фонтанів, які працюватимуть цього літа:
Голосіївський район
сквер ім. Івана Федорова.
Дніпровський район
парк “Перемога”, парк “Аврора”.
Дарницький район
парк “Позняки”, парк “Партизанської слави”.
Подільський район
сквер №1 на Контрактовій площі (біля пам’ятника Петру Сагайдачному), сквер №2 на Контрактовій площі (фонтан “Самсон”), сквер на площі “Щекавицькій”, парк “Куренівський”.
Оболонський район
площа Оболонська, 6, просп. Володимира Івасюка, 2-Д (Сад каміння).
Святошинський район
парк “Совки”.
Шевченківський район
парк ім. Т. Г. Шевченка (3 фонтани), парк “Володимирська гірка” (2 фонтани), парк “Сирецький”, сквер “Золотоворітський”, сквер “Мюнхенський”, сквер ім. Івана Котляревського, сквер біля Оперного театру, сквер №2 на Володимирському проїзді, сквер “Литовський”, сквер імені Миколи Макаренка.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: