Нові отримані в Польщі вагони метро почали їздити “зеленою” гілкою

Сьогодні, 4 квітня, на “зелену” гілку метрополітену Києва виїхав поїзд, що повністю складається з вагонів, які були передані в дар українській столиці від польської.

На честь цієї події у вагоні проїхав мер Києва Віталій Кличко. Цей потяг – вже другий у київській підземці. Перший почав курсувати у метро з листопада 2023 року.

Усього Варшава передала Києву минулого року 60 вагонів, передача тривала 7 місяців, повідомляють у КМДА. Отримані вагони – радянської серії №81, яка також експлуатується у київському метро, що зробило адаптацію вагонів дуже легкою та швидкою.

Більшість вагонів із Варшави ніколи не їздитимуть Києвом, вони привезені як технічні донори для капремонтів діючого рухомого складу, зважаючи на те, що в київському метро – радянські старі вагони, які постійно потребують запчастин.

Перший потяг із польських вагонів, запущений минулого року, їздить на Сирецько-Печерській (“зеленій”) лінії метро. Другий – запущений там же.

Цікава особливість – деякі написи у вагонах залишені польською мовою, на подяку польським колегам. Так роз’яснив присутність польської Віталій Кличко.

До кінця літа столичною підземкою почне курсувати третій поїзд із польських вагонів.

Нагадаємо, нещодавно Vgorode писав про розкішні квартири, авто та землю на мільйони доларів – чому відсторонили директора київського метрополітену.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...