Інститут національної пам’яті вимагає зносу Арки свободи українського народу у Києві

Український інститут національної пам’яті дійшов висновку, що споруда, відома історично як Арка дружби народів у Києві (була перейменована на Арку свободи українського народу), – це символ імперської політики Росії, тому її потрібно демонтувати.

Інститут нацпам’яті провів експертизу існування пам’ятника, на підставі закону “Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні та деколонізації топонімії”, ухваленого парламентом 21 березня 2023 року.

В Інституті зазначають, що Арку дружби народів було встановлено у 1982 році на честь 60-річчя створення СРСР та 65-ї річниці Жовтневої революції 1917 року. Сам монумент символізує “возз’єднання України з Росією”.

Хоча скульптури російського та українця, які тримають стрічку з орденом “Дружби народів”, уже демонтували, як і стелу, присвячену Переяславській Раді, все одно архітектурний комплекс залишається втіленням міфу про “возз’єднання” України з РФ 1654 року. Саме цей міф, на думку ІНП, використовують Росію для обґрунтування територіальних захоплень в Україні.

Висновок в ІНП зробили такий – арку потрібно повністю демонтувати.

Нагадаємо, у грудні у Дарницькому районі декомунізували пам’ятник “Таращанець”.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...