Чи може чоловік під час війни змінювати місце проживання: деталі законі про мобілізацію

Під час дії режиму воєнного стану українські чоловіки не можуть виїжджати за кордон без поважної причини.

Як повідомляє Новини Pro, також військовозобов’язаний не може переїжджати в інше місто без попередження ТЦК.

Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации

Згідно із законодавством, призовник повинен:

  • уникати зміни місця проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний період без дозволу керівника відповідного ТЦК;
  • у 7-денний термін з дня прибуття до нового місця проживання особисто прибути з паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного ТЦК.

Таким чином, у разі переїзду військовозобов’язаний має особисто з’явитися протягом семи днів з документами до ТЦК та соціальної підтримки і підтвердити нове місце перебування.

Втім, з 18 травня 2024 року новий закон зобовʼязує всіх чоловіків мобілізаційного віку завжди носити при собі військово-обліковий документ, що автоматично розвʼязує питання переміщення в іншу область. В такому випадку, ця процедура не потребуватиме додаткових узгоджень.

Що стосується перебування в зоні прикордонної смуги (ділянка місцевості за 5 км від державного кордону), то потрібно врахувати один нюанс. Для в’їзду, перебування або роботи в цій зоні необхідно отримати спеціальний дозвіл від Державної прикордонної служби України.

Раніше, ми писали про те, які пільги можуть отримати діти військовослужбовців у 2024 році. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...