Відповідь на запитання, чи впливає наявність бронювання від Мінекономіки на можливість вручення особі “мобілізаційної” повістки, пояснив у своєму рішенні Шостий апеляційний адміністративний суд.
Обставини справи – у наступному. Чоловік звернувся до Святошинського райсуду Києва з позовом до ТЦК про скасування постанови у справі про адмінправопорушення. Райсуд 29 лютого 2024 року його позов залишив без задоволення. Причина – чоловікові було відомо про необхідність прибуття до ТЦК, проте він без поважних причин туди не з’явився. Також Святошинський суд наголосив, що бронювання не є поважною причиною неприбуття до ТЦК, повідомляє “Судово-юридична газета”.
Чоловік подав апеляційну скаргу. Підстава – “судом першої інстанції не було враховано наявність у позивача відстрочки від призову, що унеможливлює вручення особі “мобілізаційної” повістки”.
Виявилося, що ТЦК змінив чоловікові його попередню військово-облікову спеціальність, за якою він одержав відстрочку, на іншу, тому його відстрочка недійсна, а сам чоловік підлягає мобілізації. Відстрочка у чоловіка була – від Мінекономіки.
ТЦК вирішило, що бронювання сталося з грубим порушенням, і недійсне. Аргументи чоловіка були, що органи ТЦК не мають жодних повноважень щодо скасування відповідного розпорядження про бронювання від Мінекономіки.
Крапку у справі поставив Шостий апеляційний адміністративний суд. Він вирішив, що апеляційну скаргу чоловіка слід залишити без задоволення. Як зазначив апеляційний суд, будь-які належні та допустимі докази на підтвердження існування поважних причин неприбуття до ТЦК, чоловіком не було надано.
Апеляційний суд погоджується з рішенням Святошинського райсуду, що бронювання військовозобов’язаного не звільняє останнього від обов’язку з’явитися до збірного пункту ТЦК у строки, зазначені в отриманих ними документах.
Нагадаємо, Vgorode публікував розбір основних положень нового закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram: