Чи можуть співробітники ТЦК у Києві перевіряти документи та забрати людину з вулиці примусово

Представник одного з районних ТЦК у Києві розповів про специфіку роботи військових на вулицях та блок-постах у столиці.

Подробиці роботи ТЦК розповів в інтерв’ю “Вечірньому Києву” заступник начальника – начальник мобілізаційного відділення Дарницького ТЦК у Києві Володимир Новосядлий.

На питання “Чи роздають працівники ТЦК повістки у спортзалах та кафе?” Володимир Новосядлий відповів, що так, тому що в законах не прописано конкретних місць, де вручають повістки. Їх також вручають за місцем прописки людей, за місцем роботи.

Також на запитання журналіста “Тобто людину можуть без причини зупинити в громадському місці та перевірити дані? А далі, за потреби, вручити повістку?” представник ТЦК підтвердив, що можуть. Він це мотивував тим, що військові бачать звіти СБУ, які затримали навідника, коригувальника, інформатора, і вони ходять серед нас у цивільному одязі.

Також представник військкомату повідомив, що працівники ТЦК є на блок-постах, і що вони мають право на перевірку документів – оскільки це заходи щодо виявлення осіб, які ухиляються від постановки на військовий облік, від призову в рамках мобілізації.

На питання про те, чи можуть працівники ТЦК примусово забирати людину у військкомат з вулиці, Володимир Новосядний відповів так: “Представники ТЦК можуть пропонувати особі або пройти, або проїхати, щоб уточнити тут і зараз облікові дані до ТЦК. Питання про затримання осіб відноситься до компетенції Національної поліції”.

При цьому він наголосив, що примусова доставка громадян до ТЦК можлива – для осіб, які ухиляються від призову, але для цього військові мають викликати поліцейських.

Також представник Дарницького ТЦК розповів, що друга половина 2023 року була тяжкою через те, що “працювала інформаційна компанія проти системи територіальних центрів”.

Нагадаємо, до Ради внесли новий законопроект про мобілізацію, що туди включили, розповів Vgorode в окремій статті.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...