Чи покриває страховка автомобіля пошкодження внаслідок воєнних дій

Внаслідок військових дій страждають і автомобілі українців. Їх розстрілюють окупанти, вони згорають чи на них падають уламки ракет або “шахедів”.  Vgorode дізнався, чи відшкодовує страховка збитки, якщо автомобіль пошкоджено в результаті воєнних дій. 

Почнемо з того, що звичайний страховий поліс (автоцивілка) не покриває збитки, які пов’язані з воєнними діями. Це не його специфіка. Якщо ви розіб’єте чуже авто в результате ДТП, то збитки за вас заплатить страхова. А от якщо у ваше авто попаде уламок чи його розстріляють росіяни, то в цьому випадку на відшкодування можна не розраховувати.

Проте повномасштабна війна вносить корективи і зараз страхові вже знаходять рішення для водіїв у цьому питанні. Мова йде про повне КАСКО. Раніше цей вид страхування теж не покривав військові ризики, однак зараз ситуація змінюється. Деякі страхувальні компанії вже додають функцію страховки під час війни.

Який порядок цін на КАСКО, яке відшкодовує збитки від воєнних дій

Vgorode переглянув ціни на страхування, які покривають збитки від воєнних дій. З’ясувалося, що варіантів небагато, але вони є. Декілька страхових компаній включити послуги відшкодування грошей у випадку падіння чи влучання ракет, беспілотників, засобів ПВО, їх уламків, а також у випадку підриву на міні. Однак в основному обіцяють покрити лише 10% від вартості страхової суми або 10% від вартості автомобіля. До того ж, часто є обмеження по території дії цієї страховки. Тобто на окупованих територіях, а також на лінії бойових зіткнень чи в зоні бойових дій.

Що стосується цін, то ми порахували, у скільки б обійшося КАСКО з покряттям збитків від воєнних дій для автомобіля Volkswagen Jetta  2015-го року випуску по ціні 15 000 доларів. Ціни на страховку для такої машини стартують від 17-18 тисяч гривень. Це при тому, що виплатять в разі попадання уламку чи обстрілу лише 10% від вартості авто – тобто до 1500 доларів (це біля 58 тисяч гривень). А якщо в умовах було вказано 10% від страхової суми, а не від вартості авто, то може і того менше.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...