Чиновники “заплющили очі”: в Академії аграрних наук незаконно відібрали землю під Харковом

Під Харковом посадовець під час проведення процедури банкрутства державного підприємства привласнив понад 380 га землі. Оціночна вартість земель – понад 13,5 мільйонів гривень. Чиновнику повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, скоєним за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України у редакції від 15.06.2007).

Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У прокуратурі розповіли, що у 2004 році рішенням суду Дослідне господарство “Мерефа” Інституту овочівництва та баштанництва Української академії аграрних наук було визнано банкрутом і було відкрито ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором призначено арбітражного керуючого (зараз – підозрюваного у кримінальному провадженні).

За даними слідства, при виконанні своїх службових обов’язків як ліквідатор він вирішив отримати у приватну власність для себе, своєї матері та інших осіб земельні ділянки з-поміж земель, які перебували в постійному використанні цього підприємства. Особлива цінність зазначених земель полягає в тому, що вони використовуються для проведення стаціонарних і виробничих дослідів.

Він достовірно знав, що для цього потрібна необхідна згода Президії академії аграрних наук України, проте цей важливий момент “обійшов”.

Арбітражний керуючий використав своє службове становище, підготував заяву, особисто її підписав та скріпив печаткою ДГ “Мерефа” і подав його до державної адміністрації, в якій добровільно відмовився від земельних ділянок.

Водночас посадові особи “зробили вигляд”, що не побачили порушення вимог законодавства.

Правоохоронці встановлюють інші особи, які мають відношення до незаконної схеми.

.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...