Чому місцеві жителі почали активно протестувати проти воєнного цвинтаря під Києвом

Національний військовий меморіальний цвинтар під Києвом хочуть відкрити давно. Але тепер постала нова проблема – проти цього місцеві жителі.

Будівництво цвинтаря розпочали буквально днями під Києвом, поблизу села Гатне. 1 квітня робітники почали розчищати ділянки лісу для створення дороги, саме там планується створити перший сектор поховань. Проте роботи виявилися заблокованими місцевими жителями.

За їхніми словами, повідомляє “Громадське”, влада не питала думки місцевих з приводу цвинтаря, і тільки коли почалося будівництво, вони про нього дізналися.

Люди бояться масової вирубки дерев, проблем для навколишнього середовища, і того, що цвинтар поруч із житловою забудовою вплине на поверхневі води.

Збори, де влада спробувала поспілкуватися з місцевими, проходили на краю села Мархалівка, поховання будуть неподалік.

Місцеві стурбовані якістю води після облаштування цвинтаря, кажуть, що ліс захищає будинки від вітру, а їх планується вирубати. Також через газони зміниться кислотність ґрунту.

“Якщо осушити територію, у нас зникне вода. Якщо вони не осушать — трупна отрута потрапить у підземні води, врешті-решт буде в наших колодязях. Ми не проти меморіалу, але краще садити дерева. Ми й самі готові це зробити”.

Нагадаємо, військовий цвинтар під Києвом хочуть створити за прикладом Арлінгтонського.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...