До Києва вже повернулася частина знаменитої кримської колекції “скіфського золота”

Унікальну колекцію золота, яка колись перебувала в Криму, вже частково привезли до Києва та відкрили на загальний огляд на виставці.

Нагадаємо, що колекція спочатку була на території Криму. Потім її у 2013 році було вивезено для експозиції до Німеччини, а потім до Нідерландів. Таким чином, понад 10 років вона перебувала в Європі, але не потрапила до рук росіян, а тому тепер повертається в Україну.

Предмети мистецтва можна оглянути у Скарбниці на території Києво-Печерської лаври, саме там відбулася презентація окремих артефактів із колекції “Крим: золото та таємниці Чорного моря”, повідомляє “Укрінформ”.

За словами в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, повернення “скіфського золота” – це перший за історію українсько-російської війни випадок такого великого за розміром та значенням повернення цінностей до нашої країни.

Багато років тривали суди між Україною та Росією за це золото. 9 червня цього року Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути “Скіфське золото” Україні. В Україну вже повернули 565 предметів мистецтва із колекції “Скіфського золота”.

Нагадаємо, росіяни 2022 року вкрали колекцію скіфського золота з Мелітопольського музею.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...