Екскомандирам “Беркуту” було пред’явлено підозри за знищення зброї, з якої розстрілювали мітингувальників

Були пред’явлені підозри двом колишнім командирам “Беркуту”, які вчинили спробу знищення доказів щодо вбивств учасників Революції Гідності. Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень і крадіжці вогнепальної зброї.

Як повідомляють у Державному бюро розслідувань, мова йде про колишніх командирів полку та роти спецпідрозділу “Беркут”, що підпорядковувалися ГУ МВС України у м. Києві.

За даними слідства, експравоохоронці організували транспортування службової вогнепальної зброї з території дислокації ПМОП “Беркут” та незаконно утилізували її в різних частинах Києва.

Цією самою зброєю 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві було вчинено вбивство 48 учасників мітингу, а ще 90 активістів протесту отримали поранення. За відомостями прокуратури, командири “Беркуту” намагалися приховати сліди злочинів своїх підлеглих та знищити знаряддя вбивства.

21 лютого 2014 року командир полку та командир роти “Беркуту” зібрали вогнепальну зброю, яку використовували для придушення масових протестів у Києві. Автомати, гвинтівки та рушниці розпиляли на частини, видалили серійні номери і втопили в притоці Дніпра – річці Віта, а іншу частину зброї закопали на березі.

Було знищено так зброю:

  • 24 автомати 7,62 мм АКМС,
  • одна снайперська гвинтівка Драгунова,
  • три рушниці 12 мм “Форт-500”,
  • рушниця “Форт-12” калібром 9 мм.

Їм передбачено 10 років позбавлення волі.

Раніше командира роти “Беркуту” та 20 колишніх міліціонерів цього спецпідрозділу було звинувачено у тому, що вони перешкоджали проведенню мирних акцій протесту, застосовуючи 20 лютого 2014 року вогнепальну зброю проти беззбройних активістів. Обвинувачення передані до суду. 

А у травні 2023 року колишнього заступника керівника одного з управлінь МВС України, який був причетний до знищення та приховування зброї, з якої стріляли учасники протестів, було заочно засуджено до 10 років позбавлення волі.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...